ENG
A A A
 luty 2019 
Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben, Angela Fegers „Innermen”, Leila Ka  „No Chão”

Gdańsk/XI Gdański Festiwal Tańca: Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben, Angela Fegers „Innermen”, Leila Ka „No Chão”

23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Klub ŻAK | Gdańsk

Pokaz spektaklu

Organizatorzy 11. Gdańskiego Festiwalu Tańca zapraszają na premierowy spektakl Innermen tegorocznych rezydentek festiwalu, Sarah Bleasdale, Nadine Freisleben i Angeli Fegers oraz spektakl No Chão Leili Ka, zwyciężczyni zeszłorocznego konkursu na pracę solową Solo Dance Contest 2018.

materiały organizatora

Bytom/Teatr ROZBARK: „CPH4” – chor. Jacek Łumiński

23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK | Bytom

Pokaz spektaklu

Teatr ROZBARK zaprasza na pokaz spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu pt. CPH4. Choreografię do spektaklu ułożył Jacek Łumiński.

Projekt plakatu: Maciej Mizgalski.

Szczecin/Zamówienia choreograficzne 2018/Opera na Zamku: „Dzieci z dworca ZOO” – chor. Robert Glumbek

23 lutego 2019 | godz. 19:00 | Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

24 lutego 2019 | godz. 18:00 | Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

Pokaz spektaklu

Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. Spektakl Dzieci z dworca ZOO to impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie. Taniec współczesny jako środek wyrazu jest w stanie opowiedzieć tę opowieść z innej strony i pokazać to, co do tej pory być może umknęło uwadze odbiorców. Dramaturgię spektaklu dopełni niezapomniana muzyka Davida Bowiego, a także alternatywne kompozycje islandzkiego twórcy Valgeira Sigurðssona oraz eksperymentalne utwory z The Chopin Project Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest wybitny choreograf Robert Glumbek, który za swoją poprzednią realizację w Operze na Zamku (wieczór nowych choreografii Ogniwa) otrzymał Nagrodę Teatralną im. Jana Kiepury w kategorii „Najepszy choreograf” (2014) oraz „Bursztynowy Pierścień 2014” w kategorii najlepszy spektakl sezonu.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia