ENG
A A A
 wrzesień 2018 
Pokaz spektaklu
Fot. materiały organizatorów

Krotoszyn/Teatr Polska: Wrocławski Teatr Pantomimy „Pustka. Pustynia. Nic.” – reż. Leszek Bzdyl

21 września 2018 | godz. 18:00 | Krotoszyn: Krotoszyński Ośrodek Kultury, ul. 56 Pułku Piechoty Wlkp. 18

Pokaz spektaklu

W ramach programu „TEATR POLSKA” odbędzie się przedstawienie Pustka. Pustynia. Nic w reżyserii Leszka Bzdyla. Spektakl powstał z wariacji na temat Dzienników Witolda Gombrowicza.

 

Pustka. Pustynia. Nic. jest próbą przełożenia formy i tematów, które frapowały autora Dzienników, na język pantomimy. Jest ciosem w językowe konteksty i uwikłania w twórczości Witolda Gombrowicza; jest skandalem i profanacją, próbą zagubienia człowieka w drugim, trzecim i czwartym człowieku. Niech wije się jeden przed drugim, niech klęka, niech nie ma wyjścia i drogi ucieczki.

Fot. Maciek Rukasz

Siedlce/I Festiwal Sztuki Tańca Rozbieg 2018/Polska Sieć Tańca 2018: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" – reż. i chor. Simone Sandroni

21 września 2018 | godz. 18:00 | Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

Pokaz spektaklu

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprasza na pokaz spektaklu Lubelskiego Teatru Tańca Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy w reżyserii Simone’a Sandroniego, który odbędzie się w ramach I Festiwalu Sztuki Tańca w Siedlcach oraz Polskiej Sieci Tańca 2018.

Cztery charaktery, cztery osoby „opowiadają” swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

 

Fot. Arkadiusz Kniga-Leosz.

Warszawa: Sylwia Hanff/ Teatr Limen Butoh „Szczeliny istnienia” - Premiera

21 września 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1 | Premiera

Pokaz spektaklu

Szczeliny istnienia to solo Sylwii Hanff z muzyką elektroakustyczną-akusmatyczną autorstwa wybitnego francuskiego kompozytora Pierre’a Boeswillwalda. Artyści spotkali się w 2017 na międzynarodowym festiwalu „En chair et en Son” pod Paryżem, na którym realizowali wspólny performans Zmierzch opuszczonych miast. Po zakończeniu tamtego projektu Pierre Boeswillwald zaproponował skomponowanie utworu specjalnie dla warszawskiej tancerki butoh.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia