ENG
A A A
 listopad 2018 
Pokaz spektaklu
fot. Maciej Rukasz

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Colleen Thomas „but the sun came up and we were here / ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy”

16 listopada 2018 | godz. 19:00 | Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

17 listopada 2018 | godz. 21:00 | Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Pokaz spektaklu

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na premierę spektaklu but the sun came up and we were here / ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy w reżyserii i choreografii Colleen Thomas. Jest to koprodukcja amerykańsko-polsko-ukraińsko-białoruska.

 

W tej nowej, pełnowymiarowej pracy indywidualne historie performerów zderzają się z pytaniami choreografki dotyczącymi postrzegania samego siebie oraz natury ludzkich relacji. Jakie są granie – albo możliwości poczucia przynależności pośród wzrastającego strachu i napięcia w niestabilnym świecie?

Plakat: Karolina Mełnicka

Warszawa/Centrum w Procesie 2018: Spotkanie #3 – Iza Szostak „WannaBe”

16 listopada 2018 | godz. 19:00 | Warszawa-Wawer: Centrum w Ruchu, Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1.

Pokaz spektaklu

W ramach projektu Centrum w Procesie Centrum w Ruchu zaprasza na pokaz pracy Izabeli Chlewińskiej. Będzie to druga prezentacja work in progress w ramach tegorocznej odsłony projektu.

 

Opis:

Polska mafia: Kiełbasa, Słowik, Pershing, Masa, Szakal, Kwiek, Chińczyk, Bajbus i inni. Reifikujące pseudonimy, obciążające zeznania, świadkowie koronni i zmiany tożsamości czy wyglądu, napady, morderstwa, kradzieże, porwania, egzekucje, haracze, biznesowe spotkania pod przykrywką wystawnych przyjęć, wakacje na Riwierze Tureckiej, kicz i blichtr lat 90.. Garsonki, fryzury w stylu Miss Polonia 1993, wróżenie pierworodnemu z broni i kluczyków do samochodu. Luksus na miarę wyobraźni oraz możliwości. Wielki świat i egzotyczne zwyczaje czyli cztery pęta lokalnej kiełbasy zamiast czterech kuleczek kawioru. Twardy kodeks mafijny, zabijanie dla pieniędzy i dla zasady lub dlatego, że bossowie wydali taki wyrok. Szaleństwo i amok ciężkiego kalibru. Niebezpieczne polskie wannabe...

Alvin Ailey "Revelations", fot. Kyle Froman

Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Ailey II „Where there are tongues”, „Road to One”, „The Hunt”, “Revelations”

17 listopada 2018 - 18 listopada 2018 | godz. 18:00 | Lublin: Centrum Spotkania Kultur, pl. Teatralny 1

Pokaz spektaklu

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na wieczór spektakli zespołu Ailey II: Where are the tongues, Road to One, The Hunt oraz Revelations.

 

Ailey II ucieleśnia idee swego założyciela – Alvina Aileya – oraz jego misję zbudowania rozwiniętego centrum społecznego, w którym powstają spektakle taneczne, prowadzona jest szkoła tańca oraz tworzone są programy społeczne dla wszystkich ludzi. Pierwszą następczynią Aileya była Sylvia Waters, która kierowała zespołem przez 38 lat. Od czerwca 2012 roku dyrektorem artystycznym Ailey II jest Troy Powell, który kieruje obecnie dwunastką tancerzy o statusie „wschodzących gwiazd”.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia