ENG
A A A
 kwiecień 2019 
Pokaz spektaklu
plakat: Katarzyna Turowska

Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Dyskretny urok Picassa”

11 maja 2019 | godz. 19:00 | Sopot: Teatr na Plaży, Aleja Franciszka Mamuszki 2

Pokaz spektaklu

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na spektakl Dyskretny urok Picassa. Inspiracją dla artystów Sopockiego Teatru Tańca do stworzenia spektaklu była postać Pabla Picassa, genialnego twórcy sztuki nowoczesnej, urodzonego w 1881 roku w Maladze hiszpańskiego malarza, grafika, rzeźbiarza, uznawanego za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Jego wszechstronna, niezwykle bogata twórczość jest niekończącą się inspiracją dla artystów z różnych dziedzin sztuki w XX i XXI wieku.

Wrocław: Opera Wrocławska – Wolfgang Amadeusz Mozart „Karnawał zwierząt – chor. Anna Hop

Wrocław: Opera Wrocławska – Wolfgang Amadeusz Mozart „Karnawał zwierząt – chor. Anna Hop

12 maja 2019 | godz. 12:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Pokaz spektaklu

Spektakl baletowy Karnawał zwierząt to druga familijna propozycja Opery Wrocławskiej w sezonie 2016/2017. Po lutowej premierze opery W krainie Czarodziejskiego fletu przyszedł czas na pozycję baletową skierowaną do widowni w każdym wieku, wprowadzającą młodych widzów w świat tańca, a także na serio traktującą tych starszych, którzy chcieliby lepiej zrozumieć tajniki sztuki baletowej. W autorskiej wizji Anny Hop oryginał Karnawału… stanowi jedynie punkt wyjścia do opowieści o marzeniach, fantazji i świecie tańca. Taka idea spektaklu uzasadniaobecność narratora, który zabiera widzów w podróż po świecie snu głównej bohaterki będącą jednocześnie podróżą przez świat puent, paczek i pas de deux.

Fot. Katarzyna Zalewska. Jezioro łabędzie

Poznań/Teatr Wielki: „Jezioro łabędzie” – chor. Kenneth Greve

16 maja 2019 - 17 maja 2019 | godz. 19:00 | Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki | 61-701 Poznań

18 maja 2019 | godz. 18:00 | Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki | 61-701 Poznań

Pokaz spektaklu

Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na balet w choreografii Kennetha Greve'a. Jacek Przybyłowicz, zastępca dyrektora ds. baletu o inscenizacji: „Nasza premiera przygotowana przez Kennetha Greve`a, dyrektora Fińskiego Baletu Narodowego, momentami również odwołuje się do wzorca Petipy i Iwanowa. Choreograf, wykorzystując technikę tańca klasycznego, przygotował sceniczne studium kobiety-łabędzia: eterycznej istoty poruszającej się na granicy rzeczywistości i snu. W naszej inscenizacji, wykreowaną przez Kennetha Greve`a przestrzeń przypominającą świat fantasy podkreśla bajkowa oprawa plastyczna Anny Kontek, polskiej scenografki na stałe pracującej w Fińskiej Operze Narodowej. Kenneth Greve jest nie tyko choreograficzną osobowością, ale także jednym z najlepszych tancerzy swojej generacji. Kreował partie księcia Zygfryda w jedenastu różnych inscenizacjach Jeziora łabędziego. Zadebiutował w Operze Paryskiej na zaproszenie Rudolfa Nurejewa. Mając zaledwie 21 lat, stał się partnerem Sylvie Guillem, tańczącej rolę Odetty-Odylli. Dla naszego zespołu praca z tym wybitnym tancerzem okazała się wyjątkowym artystycznym spotkaniem.”

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia