ENG
A A A
 luty 2019 
Film tańca/o tańcu
Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Bajadera” – chor. Marius Petipa, Jurij Grigorowicz – transmisja

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Bajadera” – chor. Marius Petipa, Jurij Grigorowicz – transmisja

17 lutego 2019 | Limanowa: Kino Klaps, Łódź: Kino Szpulka, Dąbrowa Tarnowska: Kino Sokół

18 lutego 2019 | Opole Lubelskie: Kino Opolanka

3 marca 2019 | Oświęcim: Oświęcimskie Centrum Kultury

6 marca 2019 | Gorlice: Kino Kolory

10 marca 2019 | Łuków: Kino Łuków

20 marca 2019 | Mielec: Kino Galaktyka

21 marca 2019 | Kraków: Kino Kijów.Centrum

28 marca 2019 | Złotoryja: Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji – kino Aurum

Film tańca/o tańcu

Dystrybutor filmowy nazywowkinach.pl zaprasza do kin w całej Polsce na olśniewającą Bajaderę w transmisji HD Live z Teatru Bolszoj. Dla sceny w Moskwie klasyczny balet Petipy ponownie opracował choreograficznie w 2013 roku długoletni dyrektor baletu Teatru Bolszoj, Jurij Grigorowicz, a w rolach głównych wystąpią: Olga Smirnowa jako Nikija, Olga Marczenkowa jako Gamzatti i Artiom Bieliakow jako Solor.

 

Tragiczna historia miłości świątynnej tancerki Nikiji i wojownika Solora to, obok słynnego Jeziora łabędziego, jedno z najwspanialszych dzieł baletu klasycznego w jego najdoskonalszej XIX-wiecznej formie.

Teatr Bolszoj, "Nutcraceker", fot. Postoenko

Kina w Polsce/Bolshoi Ballet Live 2018-2019: „Dziadek do orzechów” – chor. Jurij Grigorowicz – transmisja

21 lutego 2019 | Kina w Polsce, szczegółowy harmonogram wraz z listą kin znajduje się pod opisem.

Film tańca/o tańcu

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w cyklu Bolshoi Ballet Live pojawia się najbardziej świąteczny z baletów – Dziadek do orzechów. W tym roku ponownie na żywo w transmisji satelitarnej w nowej obsadzie solistów. W głównych partiach zobaczymy wybitnych solistów Bolszoj: Margaritę Szrajner w roli Maszy i Siemiona Czudina jako Księcia.

 

W wielu krajach nie ma Bożego Narodzenia bez gwiazdkowego spektaklu Dziadka do orzechów. Przedstawienia baletu Czajkowskiego przygotowują w tym okresie na całym świecie nie tylko profesjonalne zespoły baletowe, ale także szkoły tańca i amatorskie grupy. Mimo że dziś, inaczej niż za czasów Czajkowskiego, spektakl ten jest kierowany głównie do młodszych widzów, to nadal pozostaje jednym z najpoważniejszych arcydzieł klasycznego baletu rosyjskiego.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2019/Kino Tańca: „Focus na taniec”

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2019/Kino Tańca: „Focus na taniec”

21 lutego 2019 | godz. 19:00 | Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Film tańca/o tańcu

W ramach cyklu Kino Tańca w 2019 roku Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza na spotkania z filmami dokumentalnymi o tańcu, które będą prezentowane pod hasłem „Focus na taniec”. Program ten  koncentruje na tańcu w przestrzeniach życia prywatnego i społecznego. Prezentuje wielość perspektyw i ludzkich doświadczeń, w których taniec wykracza poza sferę sztuki, stając się drogą życia, źródłem tożsamości i więzi międzyludzkich, narzędziem kształtowania rzeczywistości. W programie wieczoru: Nothing Matters When We’re Dancing (reż.Maia Elisabeth Sørensen), Gulliver. A Giant in the Bijlmer (reż. Juliette Stevens) i Od świtu do zmierzchu (reż. Olga Clarke).

 

Po projekcji organizatorzy zapraszają na rozmowę z Olgą Clarke.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia