ENG
A A A
 wrzesień 2018 
Konferencja naukowa
Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Fot. Swifteye

Kraków: Międzynarodowa konferencja „Re-writing Dance Modernism”

21 września 2018 - 22 września 2018 | Kraków: Uniwersytet Jagielloński, Collegium Novum, ul. Gołebia 24.

Konferencja naukowa

Instytut Muzyki i Tańca oraz Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na międzynarodową konferencję naukową Re-writing Dance Modernism. Konferencja będzie poświęcona próbie nowego spojrzenia na historię tańca modern. Tradycyjne historie modern dance pisane są z perspektywy najbardziej znanych jego centrów: Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Fenomen ten jednak miał bardzo międzynarodowy, a w zasadzie transnarodowy charakter, angażując twórców różnego pochodzenia i będących niemal nieustannie w ruchu między miastami, państwami i kontynentami. Właśnie ten ruch będzie głównym tematem obrad, w których udział wezmą badacze z Polski, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Izraela, Słowenii, Chorwacji i Czech. Ukażą oni lokalne, acz konstytutywne dla całości zjawiska, konteksty tanecznego modernizmu. Wśród gości specjalnych konferencji znajdą się Susan Manning (Northwestern University, Chicago), Matthew Isaac Cohen (Royal Holloway University of London), Susanne Franco (Università Ca’Foscari Venezia), Marion Kant (University of Pennsylvania), Lucia Ruprecht (University of Cambridge) i Małgorzata Leyko (Uniwersytet Łódzki).

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia