W środę, 5 czerwca, w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja Tama Contemporary Dance. W programie wydarzenia m.in. warsztaty Master Class z Anną Krysiak oraz prezentacje spektakli – zobaczymy Obszar theta…, zalękniony pokój z choreografią Agnieszki Noster i Myśl Ucieleśnioną, do której choreografię przygotowała Agnieszka Doberska wraz z Kompanią Tańca AWF Poznań. Na koniec wieczoru scena będzie otwarta dla wszystkich chętnych – organizatorzy (Kompania Tańca AWF Poznań) zapraszają na jam połączony z bitwami tanecznymi All Styles Jam&Wars.
Program wydarzenia:
godz. 20.00-21.30
Warsztaty Master Class z Anną Krysiak
godz. 21.30-22.30
Prezentacje spektakli:
Obszar theta…, zalękniony pokój
Choreografia: Agnieszka Noster
Wykonanie: Patryk Durski, Anna Kamińska, Marta Szostecka, Sara Lechowicz, Patryk Gorzkiewicz
Myśl Ucieleśniona
Choreografia: Agnieszka Doberska / Kompania Tańca AWF Poznań
Wykonanie: Weronika Skórzewska, Marta Szostecka, Katarzyna Leszek, Nikolina Wrona, Damian Drozd, Wojciech Furman
godz. 22.30-01.00
All Styles Jam&Wars / prowadzenie: mistrz Yoda (Damian Droko Drozd)
Zapisy:
Zapisy do walk możliwe na dwa sposoby:
– za pomocą listy FB ( każdy kto kliknie „wezmę udział” ma prawo wziąć udział w jamie i w walkach)
– na miejscu będzie można dopisać siebie na dużym arkuszu papieru
Bilety:
Bilety w cenie 30zł, obejmują:
– warsztaty Master Class
– prezentacje spektakli
– jam All Styles Jam&Wars
Rezerwacja biletu: poprzez wpisanie się na listę online: tutaj lub telefonicznie: Agnieszka Noster tel. 600 753 058, Agnieszka Doberska tel. 660 717 156 (w razie braku połączenia można wysłać sms).
Podczas eventu będzie czynny bar w klubie Tama.
Uwaga:
Na warsztat i Jam&Wars uczestnicy wchodzą na podłogę baletową w skarpetkach, boso lub w obuwiu sportowym zmiennym. Organizatorzy proszę o niezakładanie biżuterii lub innych elementów garderoby, które mogłyby stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników lub uszkodzić podłogę.
Prowadząca:
Anna Maria Krysiak – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990-1992 pracowała w poznańskim Teatrze Wielkim. W latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca. Występowała w choreografiach wielu artystów m.in.: Jacka Łumińskiego, Anny Sokolov, Conrada Drzewieckiego, Aviego Kaisera (Batsheva Dance Company), Paula Claydena (DV8), Marka Haima, Davida Dorfmana, Stephana Brinkmana (Pina Bausch Theatre). Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce, Europie oraz Indiach, USA i Kanadzie. W 2000 roku otrzymała medal im. Karola Szymanowskiego 200-lecia baletu polskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2004-2008 współpracowała z W&M Physical Theatre (Kanada). W latach 2006-2008 była choreografem i tancerką w Theatre Junction at the Grand (Calgary/Kanada). Od roku 2009 pracuje jako niezależny choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego, tworząc spektakle zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Nieprzerwanie od tego czasu współpracuje z Teatrem Wielkim w Warszawie, występując w operach i spektaklach reżyserów, takich jak: Mariusz Treliński, Barbara Wysocka, Maja Kleczewska, Maciej Prus, Jacek Przybyłowicz i Andrzej Chyra. Stworzyła spektakle w swojej reżyserii i choreografii Apie mus dla Aura Dance Theatre (Kowno/Litwa) i Siksika – Real People (Poznań). Od 2014 roku, jako choreograf, współpracuje z reżyserem Wojtkiem Klemmem. Wspólnie zrealizowali Antygonę Sofoklesa (Lucerne Theatre), Czyż nie dobija się koni Horace’a McCoya (Harward Univercity Cambrige) oraz Świętą Joannę Szlachtuzów (Teatr Bogusławskiego w Kaliszu) i Edypa Tyrana Sofoklesa (Teatr Horzycy w Toruniu). Była tancerką i asystentką w spektaklu Ksenofonia Jana Komasy.