ENG
A A A
 luty 2019 
Fot. materiały organizatorów

Warszawa: Jacek Owczarek „Taniec z postacią” – cykl zajęć improwizacji w ruchu

17 lutego 2018 - 18 lutego 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32; godz. 10.00-17.00

Warsztaty

Jacek Owczarek zaprasza na cykl zajęć improwizacji w ruchu, skierowany zarówno do osób, które pracują z ruchem – bez względu na to czy jest to improwizacja kontaktowa, taniec współczesny, czy aktorstwo – jak i do osób zainteresowanych pogłębieniem świadomości ciała. Przede wszystkim to zajęcia dla tych, którzy czują, że ciągle robią to samo i chcą wyjść poza własną schematyczność i uwolnić twórczą iskrę.

 

Koszt: 300 zł za każdy zjazd.

 

Zapisy: Anna Kaszyc (Rutkowska), anna.kaszyc@gmail.com, tel. 664 92 76 76 (po godz. 17.00).

 

Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-17.00 z przerwą na obiad.

 

Każdy w trakcie warsztatu wybierze sobie postać, z którą będzie pracować przez trzy weekendy i w czasie pomiędzy nimi. Będą zadania domowe i samodzielna praca koncepcyjna pomiędzy zjazdami. Podczas zjazdów uczestnicy będą poznawać różne narzędzia i techniki improwizacji w ruchu, aby wykorzystać je do studiowania i rozwijania naszej postaci, którą wybraliśmy. Nauczą się ją rozumieć, czuć i wyrażać poprzez ciało. Zaangażują ruch, ciężar, głos, kinesferę, zmysły, gesty, skojarzenia i emocje. Cykl zakończy się występem, którym będą mini-etiudy uczestników, prezentujące wybrane przez nich postacie. Jeśli grupa tak zdecyduje występ ten może być otwarty na widzów z zewnątrz. Praca z postacią w improwizacji to okazja na odkrycie w sobie różnych jakości, które mogą zaskoczyć i zabrać w nieznane dotąd przestrzenie. Uczestnicy będą badać rzeczywistość poza ramkami naszych przyzwyczajeń.


Jacek Owczarek – choreograf, pedagog tańca współczesnego i improwizacji. Był tancerzem w Teatrze Tańca Alter Witolda Jurewicza, współpracował z Teatrem Bretoncaffe. Stworzył autorską metodę pracy nad improwizacją sceniczną, opartą na improwizacji kontaktowej, badającą zależności i wpływy rozmaitych kanałów zmysłowych (słuch, dotyk, głos) na ruch. Reżyserował ruch sceniczny m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Starym w Krakowie, Teatrze Nowym i Pinokio w Łodzi. Od 1996 roku uczy tańca i improwizacji kontaktowej, jest wykładowcą na Akademii Muzycznej w Łodzi. Założył w Łodzi Pracownię Fizyczną.

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia