ENG
A A A
 luty 2018 
Warszawa/Nowy Teatr: Paweł Sakowicz „Hardcore Release” – warsztaty

Warszawa/Nowy Teatr: Paweł Sakowicz „Hardcore Release” – warsztaty

17 marca 2018 - 18 marca 2018 | godz. 11:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

24 marca 2018 - 25 marca 2018 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Warsztaty

Nowy Teatr zaprasza na warsztaty dla młodzieży licealnej (15-18 lat), które poprowadzi Paweł Sakowicz. Warsztat taneczny skupia się na dwóch pozornie przeciwstawnych praktykach ruchowych: release (polegająca na pracy z oddechem, grawitacją i pędem oraz na rozluźnianiu mięśni ) i rave. Planowane są 4 spotkania dla szkół i młodzieży indywidualnej.

 

Czas trwania: 3h.

Bilety: 100 zł karnet (4 zajęcia)/ 30 zł pojedyncze wejście

 

Zapisy dla grup zorganizowanych: warsztaty@nowyteatr.org

Zapisy dla uczestników indywidualnych: bow@nowyteatr.org, tel. 22 379 33 33.

 

Zajęcia rozpoczną się dynamiczną rozgrzewką, po której nastąpi spokojniejsza sesja ćwiczeń z obserwacji oddechu, ciała i przestrzeni. Przy głośnej muzyce uczestnicy warsztatów będą badać, czym różni się tańczenie dla siebie od tańczenia z innymi. Zapoznają się z wybranymi motywami choreograficznymi charakterystycznymi dla rave i kultury klubowej, by później swobodnie żonglować nimi w improwizacji. Dowiedzą się o ergonomii ruchu: sprawdzą, czy da się tańczyć jak najszybciej, zachowując dużo energii. Czy istnieje taki rodzaj ruchu, który zamienia ciało w energetyczną maszynę? A na koniec wykonają kilka ćwiczeń rozciągających i relaksacyjnych.

 

Paweł Sakowicz – choreograf i tancerz, absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz choreografii i performansu w London Contemporary Dance School. Pracuje z choreografami i artystami wizualnymi, tworzy choreografie do spektakli teatralnych. Został zaproszony do udziału w Polskiej Platformie Tańca w 2014 (praca Bernhard) i 2017 roku (TOTAL). Otrzymał wyróżnienie w 22. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2015/2016) oraz nominację do Paszportów Polityki 2016 w kategorii „Teatr”.

 

Więcej: nowyteatr.org

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia