ENG
A A A
 luty 2019 

Warszawa/Teatr Ochoty: Ruchomy Kolektyw „we are not superheroes”

26 stycznia 2018 - 28 stycznia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Teatr Ochoty, ul. Reja 9

Pokaz spektaklu

Teatr Ochoty w Warszawie oraz grupa Ruchomy Kolektyw zapraszają na ostatnie pokazy spektaklu We are not superheroes. Finałowy spektakl 28 stycznia zakończy otwarty taneczny jam, który rozpoczną twórcy spektaklu. Muzykę opracuje twórca ścieżki muzycznej do spektaklu – Michał Paduch. Autorem spektaklu jest grupa Ruchomy Kolektyw – absolwenci i studenci ostatnich lat Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Przedstawienie powstało w ramach finału trzeciej edycji konkursu dla młodych twórców teatralnych POLOWANIE NA MOTYLE.

 

Bohaterowie spektaklu – współcześni instaboys i instagirls – postanowili wymiksować się z pięknego świata. Zielona kropka obecności złowieszczo mruga, filtry przestają upiększać, a hasztagi – indeksować. Rebelianci wybierają życie poza strefą komfortu i postanawiają zjechać z autostrady pokoleniowych pragnień i schematów w nieznaną, ciemną dróżkę. Jakie ryzyko niesie zmiana kursu? Dokąd prowadzi nieuczęszczana droga? Czy można wybić się na niepodległość, nie ponosząc przy tym ofiary? W miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej pytań, a na ciała tancerzy występują pierwsze krople potu.

 

Więcej o konkursie Polowanie na motyle

 

reżyseria i choreografia: Kamil Wawrzuta

scenografia: Anna Wojtecka
muzyka: Michał Paduch
dramaturgia: Paulina Danecka

asystent reżysera: Jakub Krawczyk
wykonawcy: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys, Krystian Łysoń, Oskar Malinowski
premiera: 12 lutego 2016

 

 Z recenzji:

„We are not superheroes” to kontynuacja ich pokoleniowej wypowiedzi. Odrzucają promowany przez mass media świat, w którym wszyscy są uśmiechnięci, naciągnięci, gonią za tak zwanym sukcesem, chcą ratować świat, mogą wykonywać każdy zawód, bo są przecież kreatywni. Nie, nie i jeszcze raz nie! – odpowiada Kolektyw. – Nie zamierzamy być superbohaterami. Mamy problemy, słabości, chcemy się zakochać, bez wstydu skorzystać z czyjejś pomocy i nie musimy być „naj”.

 

Mike Urbaniak, Nie chcemy być superbohaterami, „Gazeta Wyborcza” nr 60 online/Wysokie Obcasy nr 11

 

Rezerwacja: kasa@teatrochoty.pl, tel. +48 535 395 513

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia