ENG
A A A
 luty 2019 

Bytom: X Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych

25 stycznia 2018 - 28 stycznia 2018 | Bytom: Opera Śląska, ul. Moniuszki 21-23

Konkurs

Międzynarodowy Konkurs Choreograficzny Uczniów Szkół Baletowych organizowany jest od 2005 roku przy Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Pomysłodawczynią i organizatorką pierwszych edycji Konkursu jest Bożena Kociołkowska – primabalerina polskiej sceny baletowej i ówczesna wicedyrektor Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Jubileuszowa edycja Konkursu to okazja do wyrażenia wdzięczności inicjatorce tego wydarzenia artystycznego. Koncert Galowy Laureatów poprzedzi uroczystość nadania Konkursowi imienia Bożeny Kociołkowskiej.

 

W tym roku w jubileuszowej, X edycji Konkursu weźmie udział 105 uczestników, utalentowanych uczniów szkół baletowych z Czech (Ostrawa, Praga), Słowacji (Bańska Bystrzyca), Ukrainy (Lwów), Węgier (Budapeszt) i z Polski (Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa i Bytom),  którzy zatańczą 57 choreografii.

 

Celem przedsięwzięcia jest rozwijanie i promowanie młodych talentów choreograficznych, popularyzacja różnych technik tanecznych, umacnianie pozycji tańca w świecie, a także wyzwalanie postaw kreatywnych, wzbudzanie zamiłowania do tańca oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości.

 

Zadaniem Konkursu jest ocena prezentacji choreograficznych uczniów, wymiana pomysłów i doświadczeń między uczestnikami, nawiązywanie nowych kontaktów oraz aktywizacja pracy uczniów. W skład Jury wchodzą pedagodzy szkół baletowych, tancerze i choreografowie cieszący się autorytetem zawodowym z Polski i zagranicy.

 

Konkursowi towarzyszyć będzie IV Międzynarodowa Konferencja  Naukowo-Dydaktyczna „Taniec, rytm, muzyka w nauce i praktyce”, organizowana we współpracy z Wydziałem Tańca Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach.

O Konferencji

 

Program konkursu:

26 stycznia – na sali baletowej Opery Śląskiej odbędzie się I etap konkursu,

27 stycznia – na scenie Opery Śląskiej odbędzie się II etap konkursu,

28 stycznia – w godzinach rannych odbędą się warsztaty taneczne dla wszystkich uczestników Konkursu, a wieczorem na scenie Opery Śląskiej – koncert laureatów z wręczeniem nagród oraz uroczystość nadania Konkursowi imienia Bożeny Kociołkowskiej.

 

Do pobrania:

Harmonogram Konkursu

Informacja o Konferencji

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia