ENG
A A A
 luty 2019 
Fot. Ola Bydlowska

Warszawa/Muzeum nad Wisłą: Iza Szostak – performanse w ramach wystawy „Inny Trans-Atlantyk”

6 lutego 2018 - 9 lutego 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22

Pokaz spektaklu

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na performanse Izy Szostak w przestrzeni wystawy Inny Trans-Atlantyk. Tancerka i choreografka Iza Szostak wykona serię performansów, w których jej ruch będzie aktywnym podjęciem kinetyki i niestabilności pokazywanych na wystawie obiektów, kontekstów i biografii. Skoro aktywność widza i zniesienie hierarchii pomiędzy dziełem a jego odbiorcą są głównym tematem wystawy Inny Trans-Atlantyk, Iza Szostak w ramach swoich ulotnych interwencji wejdzie w dialog z wybranymi przez siebie pracami: niekiedy jej ruch będzie ekspresyjny i dynamiczny – ruchomy komentarz animujący, eksponujący i tworzący relacje między obiektami. Kiedy indziej będzie on jedynie tłem dla aktywności odbiorców: artystka stanie się niejako elementem wystawy – dodatkową pracą, która zyskała nieco większą mobilność niż te, które się tam znajdują. Choreografia Izy Szostak będzie nawiązywać i komplikować fascynacje nauką, cybernetyką i nowymi technologiami wielu z pokazywanych kinetystów.

 


Wielobarwny i migotliwy performans Izy Szostak to próba realizacji postulatów wystawy i marzeń prezentowanych na wystawie artystów o uruchomieniu i upodmiotowieniu widza oraz konieczności zbudowania żywej relacji między dziełem a otaczającym to dzieło światem.

Choreografia, koncept, performans: Iza Szostak
Kostium: DOOM3k

Wstęp na wydarzenie w ramach biletu na wystawę (1 zł).

 

Więcej o wystawie: http://transatlantic.artmuseum.pl/pl

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia