ENG
A A A
 luty 2019 

Burdąg k. Szczytna: „Centrum poza centrum/(A)symetrie” – intensywny warsztat Axis Syllabus. Prowadzenie: Frey Faust

30 maja 2018 - 3 czerwca 2018 | Studio Burdąg, Burdąg 68, 12-122 Burdąg k. Szczytna, Mazury, 194 km od Warszawy, 205 km od Gdańska.

Warsztaty

W długi weekend na przełomie maja i czerwca 2018  w Studio Burdąg odbędzie się intensywny warsztat Axis Syllabus dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Warsztat poprowadzi Frey Faust.

 

O warsztacie:

 

Środek ciężkości stanowi ruchomy punkt, który niekiedy znajduje się poza ciałem tancerza. Centrum ciała (nie) znajduje się tam, gdzie Ci się wydaje. Sieci, cewki, torby, klamry i śliskie, częściowo stopione powłoki, wzajemne powiązania, grawitacja i hydraulika – stworzone przez naturę połączenia w ciele rzadko kiedy przebiegają po linii prostej. Umiarkowanie nie ogranicza, wręcz przeciwnie – otwiera nieskończone możliwości rozkładania akcentów, przyspieszeń i kierunków. Asymetria, która sprawia, że możemy korzystać ze skręconych łuków i spirali, stanowi zasadę budowy ludzkiego ciała i wzorców ruchu; za sprawą powtórzeń jednak asymetria może stać się symetryczna. Asymetria może przekształcić się w symetrię, jeżeli jest zwrotna, chronologiczna, odwrócona, a także za sprawą jednoczesnych, naprzemiennych ruchów po obu stronach ciała. Te zjawiska znajdują wyraz w ruchu solo i w kontakcie z innym ciałem.

 

 

Frey Faust ma 56 lat i jest weteranem sceny tańca współczesnego w Nowym Jorku. Ma ugruntowaną pozycję w Europie i regularnie prowadzi warsztaty na kilku kontynentach. Przez ostatnie dwadzieścia lat zajmował się głównie wartością dydaktyczną stosowanych nauk ścisłych w sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem anatomii i fizyki, a także elementów socjologii i psychologii kognitywnej. Pod koniec lat 90. XX wieku opracował interdyscyplinarny system analizy i badań ruchu o nazwie Axis Syllabus (AS).

 

Można przyjechać 30 maja w środę wieczorem. Tego dnia w planach jest kolacja i dżem.

Zajęcia rozpoczną się w czwartek rano, a zakończą w niedzielę obiadem.

Dokładny rozkład warsztatu będzie wysłany bezpośrednio do uczestników.

 

 

Ceny: 880-1030 zł (w zależności od rodzaju noclegu)

Powyższe ceny obowiązują przy rejestracji i wpłacie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 300 zł do 28 lutego.

Po tym terminie cena warsztatu: 1030-1180 zł

Tylko wpłata zaliczki rezerwuje miejsce.

 

Cena obejmuje wszystko oprócz dojazdu, czyli nocleg, jedzenie (3 wegetariańskie posiłki dziennie), 4-dniowy warsztat, wieczorne dżemy.

 

Zgłoszenia i pytania: Ksenia Opria - danceinpoland@gmail.com

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia