ENG
A A A
 styczeń 2019 
Fot. Aleksandra Konik z cyklu „Emocjonografia” – Technika gumy chromianowej

Gdańsk: „Passing Through” – warsztaty z Małgorzatą Haduch

3 marca 2018 - 4 marca 2018 | Gdańsk: Aruna – Studio Jogi i Tańca, al. Rzeczpospolitej 11a

Warsztaty

DIIA (Dance Is In The Air) zaprasza na warsztaty Passing Through, które poprowadzi Małgorzata Haduch. Praktyka Passing Through nie wymaga wcześniejszego przygotowania tanecznego oraz sama w sobie niekoniecznie stawia na wirtuozerskie wykonanie jako cel treningu. Liczba miejsc jest ograniczona do 19, dlatego o zapisie na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Koszt: 260 zł przy wpłacie zaliczki w wysokości 100 zł do 15 lutego. Po tym terminie 290 zł.

 

Informacje i pytania: aruna@arunastudio.pl, danceisintheair@gmail.com

 

Passing Through jest grupową, spontaniczną kompozycją ruchową stworzoną przez oryginalnego artystę, Davida Zambrano, który rozwija tę twórczą metodę od 30 lat. Metoda zakłada rozwijanie wielu postaw i umiejętności w komunikacji międzyludzkiej oraz budowania grupy jako jednego, współdziałającego organizmu. Podstawą poruszania się jest przemierzanie przestrzeni i kreowanie własnej ścieżki. Obejmuje to proces podejmowania decyzji i negocjowania wyboru w celu osiągnięcia harmonii. W formie Passing Through uaktywnia spiralę w całym ciele, wyrabia wytrzymałość fizyczną, miękkość oraz precyzję w ruchach. Mottem tej praktyki jest przepuszczenie/przejście przez siebie, aby w pełni zaznaczyć swoją obecność i zaprosić do świata własnej wyobraźni.

Program warsztatu:
Sobota:
13.00-15.00 – Passing Through – trening
16.00-18.00 – Improwizacja wg PassingThrough
Niedziela:
10.00-12.00 – Passing Through – trening
13.00-15.00 – Improwizacja wg PassingThrough

 

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka. Jest jedynym nauczycielem techniki Passing Through w Polsce. Od ponad 10 lat współpracuje z choreografem Davidem Zambrano m.in. przy spektaklu Soul Project PL oraz w projektach 50 Days Costa Rica, Passing Through Only Sicily. Poza Zambrano Gosia współpracowała także z takimi choreografami,jak: Katie Duck, Gabriela Maiorino, Dominikaa Knapik oraz z reżyserami – Dariuszem Starczewskim, Marcelo Evelin w Brazylii i Martinem Inthamoussu w Urugwaju. Od 2013 roku współtworzy holenderski zespół Help Me To Crash. Haduch była Stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz kilkakrotnie wspierana przez Instytut Adama Mickiewicza. Jest absolwentką School for New Dance Development w Amsterdamie (2004). Związana jest z holenderską i polską sceną free jazzową, współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi znakomitymi muzykami, jak: Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński i inni. Haduch jest autorką kilkunastu spektakli tanecznych, które pokazywane były w Polsce i zagranicą, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacji w dziedzinie muzyki i tańca

Więcej informacji o Gosi Haduch:
www.freethedance.blogspot.com

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia