ENG
A A A
 styczeń 2019 

Gdańsk/„Rezydencja/Premiera 2018”: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski „Para nr 1”

25 lutego 2018 | godz. 19:00 | Klub ŻAK | Gdańsk | Premiera

Pokaz spektaklu

W ramach cyklu Rezydencja/Premiera 2018 Klub Żak zaprasza na spektakl Katarzyny Gorczycy i Oskara Malinowskiego Para nr 1.

 

O spektaklu:

Perfekcja. Konkurencja. Nagrody. Potrzeba oceny. Potrzeba tortury ciała i myśli. Potrzeba zwycięstwa. Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym artystą we wszechświecie. Najlepszy tancerz. Najlepsza choreografia. Najlepszy koncept. Najlepsze kostiumy. Najlepszy ja. Gorczyca/ Malinowski wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

 

choreografia i wykonanie: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski

współpraca artystyczna: Goran Bogdanovski

muzyka: Kamil Tuszyński

reżyseria świateł: Maciej Kosteczka

kostiumy, scenografia: Marta Wieczorek, Maciej Czuchryta

czas trwania: 40 min.

 

Katarzyna Gorczyca –  absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Jej prace zostały nagrodzone m.in. na: Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie, Połczyńskim Festiwalu Tańca,  Konkursie Choreograficznego „3...2...1...TANIEC!” w Krakowie i konkursie choreograficznym podczas Warszawskiej Platformy Tańca 2016. Jest współzałożycielką grupy LineAct, współpracuje z reżyserem Brianem Michaelsem, zaś od 2016 roku. Sziała w Teatrze Zamiast w Łodzi. Mieszka w Łodzi. Lubi Łódź.

 

Oskar Malinowski  - aktor, tancerz, performer. Absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, realizujący autorskie projekty. Aktualnie współpracuje z Komuną//Warszawa, Teatrem Ochoty w Warszawie, Teatrem Zamiast w Łodzi, Teatrem Śląskim w Katowicach oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

 

Goran Bogdanovski jest wielokrotnie nagradzanym tancerzem, choreografem i pedagogiem, pracującym z tancerzami na całym świecie od 1989 roku. Poprzez ostatnie 25 lat rozwinął swoje metody nauczania w oparciu o solidne badania i praktykę w szerokim spektrum dyscyplin. Wśród nich znajduje się zarówno klasyczny balet, taniec współczesny jak i sztuki walki, Tai Chi, Qi Gong, joga kundalini, improwizacja kontaktowa i improwizacja teatralna.  Doświadczenie artystyczne zdobywał zarówno pracując nad własnymi choreografiami, jak i podczas współpracy z ponad 70 choreografami i reżyserami.

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia