ENG
A A A
 styczeń 2019 
Fot. Paweł Mazur.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika floorwork – warsztaty dla osób średniozaawansowanych. Prowadzenie: Łukasz Czapski

26 marca 2018 | godz. 14:45 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, w godz. 14.45-16.15.

Warsztaty

W ramach programu Centrum Sztuki Tańca w 2018 roku zaprasza do udziału w cyklu 5 odsłon współczesności, których uczestnicy będą mogli poznać się 5 różnych  technik tańca współczesnego. W marcu organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach z techniki floorwork prowadzonych przez performera, tancerza i pedagoga Łukasza Czapskiego.

 

Praca związana z ciałem, jego rozwojem oraz poszerzaniem jego świadomości jest ważną częścią mojego życia.

Łukasz Czapski


Warsztat skupiony będzie na wykorzystaniu pracy z podłogą do zwiększenia ekonomiki ruchu. Jego uczestnicy poszukają mobilności kręgosłupa oraz naturalnego ruchu, który polega na właściwym przenoszeniu ciężaru i stosowaniu relacji „push-pull”. W efekcie ruchy wymagające dużego wysiłku nabiorą lekkości i płynności.

 

Plan warsztatu

1. Nawiązanie relacji z podłogą.
2. Wykorzystanie podłogi do odnalezienia mobilności kręgosłupa.
3. Analiza energii potrzebnej do wykonania efektywnych ruchów.
4. Świadomość ruchu w przestrzeni.


Warsztat skierowany jest do osób dorosłych, o pewnym doświadczeniu ruchowym ( poziom średniozaawansowany). Praca odbywa się w stałej grupie warsztatowej, przez 4 spotkania, w każdy poniedziałek marca.

 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
Link do zapisów na warsztaty

 

Dla osób, które będą uczestniczyć we wszystkich spotkaniach warsztatowych Centrum Sztuki Tańca w Warszawie przygotowało bezpłatne wejścia na spektakle oraz mały prezent.

 

Łukasz Czapski jest tancerzem, performerem oraz pedagogiem tańca. Swoje doświadczenia z ruchem rozpoczął tańcząc break dance. Następnie współpracował z Teatr Tańca Caro i szkołą tańca w Siedlcach. Te wydarzenia spowodowały, że zaczął rozwijać swoją świadomość ciała i zajmować się tańcem współczesnym. W tym celu wyjechał do Austrii, aby studiować na kierunku tańca współczesnego na Uniwersytecie im. Antona Brucknera w Linzu. Aktualnie Łukasz pracuje jako freelancer, biorąc udział w projektach tanecznych oraz prowadząc zajęcia i warsztaty.

 

Kuratorka Programu Warsztaty taneczne: Maja Katarzyna Molska / Fundacja Movementum / Warsaw Dance Department

 

Wszelkie zapytania należ kierować pod adres: warsztatywdd@gmail.com

 

***

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

 

 Dom Kultury Kadr (miniaturka)

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

 

 Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/
Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia