ENG
A A A
 styczeń 2019 

Bytom/Dni Otwarte WTT: Wydział Teatru Tańca „Bal w Operze” – reż. Jerzy Stuhr

4 marca 2018 | godz. 16:00 | Bytom: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, ul. Piłsudskiego 24a

Pokaz spektaklu

W dniach 2-4 marca 2018 roku w Bytomiu na najmłodszym Wydziale krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego (dawna PWST) odbędą się Dni Otwarte, podczas którego pokazany zostanie spektakl dyplomowy Bal w Operze w reżyserii Jerzego Stuhra.

 

Prof. Jerzy Stuhr o spektaklu:

„Poemat Tuwima to dyskusja o Polsce. Pisany w czasie rodzącego się w Polsce nacjonalizmu w drugiej połowie lat 30. z faszystowskim odcieniem, stał się dobrym materiałem do dyskusji ze studentami na temat obecnej sytuacji w naszym kraju. To poezja pełna rytmu, która przeniesiona na scenę wyznaczyła choreografię naszych ruchów. W tym zbiorowym ćwiczeniu wykorzystaliśmy pełny tekst, dzięki któremu studenci mogą sprawdzić się w scenach zespołowych, jak i zadaniach indywidualnych. Bal w Operze – satyryczny poemat o końcu pewnego świata, który wraca zaskakując swoją aktualnością i energią z jaką odegrają go młodzi aktorzy.”

 

Asystent reżysera: Nina Minor

Muzyka: Steve Nash

Scenografia, kostiumy, materiały graficzne: Juriana Jur
Realizacja światła: Kamil Rogański
Realizacja dźwięku: Mariusz Michalik
Produkcja: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu AST w Krakowie
Koordynacja, promocja: Eliza Adamczyk, Filip Pawlak

Obsada: Mateusz Bogdanowicz, Małgorzata Czyżowska, Kinga Duda, Dominika Gryz, Agata Jędrzejczak, Omar Karabulut, Karolina Kardasz, Wojciech Marek Kozak, Joanna Kremer, Monika Witkowska

 

Premiera odbyła się 9 lutego 2018 roku o godz. 19.00 w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark.

Harmonogram

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia