ENG
A A A
 styczeń 2019 
Zielona Góra: Warsztaty tańca butoh z Yuko Kawamoto

Zielona Góra: Warsztaty tańca butoh z Yuko Kawamoto

4 marca 2018 - 5 marca 2018 | godz. 16:00 | Zielona Góra: Koło Animatorów Kultury „Mrowisko”, al. Wojska Polskiego 86, w godz. 16.00-20.00.

Warsztaty

Teatr Amareya zaprasza na warsztaty tańca butoh z Yuko Kawamoto w Zielonej Górze. Podczas warsztatów uczestnicy zgłębią nie tylko znaczenie „ciała” i improwizacji w butoh, ale także dowiedzą się, jak istotne jest „Ma” czyli pusta przestrzeń. Uczestnicy osiągną zrozumienie tych konceptów poprzez ruch ciała i poznawanie otaczającej ich przestrzeni. Na warsztaty złożą się takie elementy, jak: podstawowy trening ruchowy, związek pomiędzy ciałem i przestrzenią, odkrywanie, gdzie i jak rozpoczyna się ruch w ciele. Warsztat jest otwarty także dla osób nie posiadających doświadczenia tanecznego lub teatralnego.

Yuko Kawamoto – tancerka i choreografka. Od 1991 roku praktykuje butoh  według liniii Tatsumiego Hijikaty. Jej  głównym nauczycielem był Yukio Waguri. W latach 1991-1999 członkini zespołu Yukio Waguri + Kohzensha, w 2000 roku założyła własny zespół Shinonome Butoh. Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne i pedagogiczne. Od 2005 roku współpracuje z Teatrem Amareya z Gdańska – współtworzyła m.in spektakl Kantor_Tropy: COLLAGE, który w 2016 roku zwyciężył w kategorii „Najlepszy spektakl OFF-OFF” w rankingu „Gazety Świętojańskiej”.

Koszt warsztatów: 60 zł (ulgowy), 80 zł (normalny)
Obowiązują zgłoszenia mailowe lub telefoniczne:
amareya.theatre@gmail.com lub 605 228 391.

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia