ENG
A A A
 styczeń 2019 
Warszawa: „Dance for Refugees” – koncert i jam

Warszawa: „Dance for Refugees” – koncert i jam

18 marca 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Stół Powszechny, ul. Jana Zamoyskiego 20

Inne

Radykalna Akcja Solidarna oraz Strefa WolnoSłowa zapraszają na wyjątkową akcję solidarnościową z uchodźcami i uchodźczyniami – DANCE FOR REFUGEES! W ramach wydarzenia odbędzie się koncert i jam. Zatańczą: Hana Umeda, Mamadou Goo Ba, Łukasz Wójcicki, Kasia Stefanowicz, Tomasz Bazan, Liwia Bargieł, Anna Bogdanowicz. Zagrają: Mamadou Goo Ba i Łukasz Wójcicki. Ok. godziny 20.30 odbędzie się Dance Jam For Refugees – taneczny jam wolności ponad granicami, otwarty dla wszystkich chętnych. Należy zabrać ze sobą wygodne ubranie na zmianę.

 

Od organizatorów:

Sobota, 17 marca to europejski dzień przeciwko antyimigracyjnej polityce państw. Dlatego dzień później, 18 marca zapraszamy na wydarzenie solidarnościowe z wszystkimi osobami, które są zmuszone migrować ze swoich rodzinnych krajów w poszukiwaniu lepszego życia dla siebie i swoich bliskich. Zatańczymy dla uchodźców i uchodźczyń do słów ich historii i dźwięków muzyki improwizowanej! Chcemy w ten sposób oddać głos osobom pomijanym w debacie publicznej, tym, których głos jest systemowo uciszany, a decyzje dotyczące ich życia podejmowane są bez ich udziału w parlamentach i rządowych instytucjach. Stoimy na stanowisku, że żaden człowiek nie jest nielegalny i każdy powinien mieć prawo do swobodnego przemieszczania się po świecie bez względu na motywy. Ruch ponadgraniczny, ponadnarodowy nie może być zarezerwowany dla uprzywilejowanych obywateli krajów wysokorozwiniętych, agend (między)rządowych, multikorporacji i wielkiego biznesu.

Nasza akcja jest głosem sprzeciwu wobec wrogiej ludziom, rasistowskiej, narodowo-kapitalistycznej polityki anty-migracyjnej państw Unii Europejskiej. Polityki granicznego apartheidu, gdzie ludzie są segregowani na tych, którzy zasługują na życie w Europie i tych, którym tego prawa się odmawia. Polityce migracyjnej podporządkowanej rynkowi zbytu i podaży:
państwa witają migrantów i migrantki jeśli potrzebują taniej siły roboczej lub odmawiają im wstępu do Twierdzy Europy, kiedy nie ma zapotrzebowania na ręce do nisko płatnej pracy, kryminalizując te osoby, które już do Europy się dostały. Nie ma to naszej zgody!

Przyjdź i zaprotestuj razem z nami! Wesprzyj walkę o prawa człowieka! Zatańcz w oporze przeciwko dyskryminacji i mowie nienawiści!

 

Wstęp wolny!

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia