ENG
A A A
 styczeń 2019 
Gliwice/Kino AMOK: Royal Ballet Covent Garden „Opowieść zimowa”

Gliwice/Kino AMOK: Royal Ballet Covent Garden „Opowieść zimowa”

18 marca 2018 | godz. 16:00 | Gliwice: Kino studyjne AMOK, ul. Dolnych Wałów 3

Film tańca/o tańcu

Kino AMOK w Gliwicach zaprasza na retransmisję spektaklu baletowego Opowieść zimowa, zrealizowanego przez Royal Ballet Covent Garden w Londynie. W 2014 roku Christopher Wheeldon, kierownik artystyczny The Royal Ballet, po raz pierwszy dokonał tanecznej adaptacji Opowieści zimowej, późnego dramatu Williama Szekspira z 1611 roku. Wspaniale przyjęty już podczas premiery spektakl został doceniony zarówno przez publiczność, jak i krytków. Historia opowiada o wyniszczającej małżeństwo zazdrości. Ostatecznie jednak, kierowani wyrzutami sumienia i poczuciem straty cudownej miłości, bohaterowie nie tylko zapałają na nowo wzniosłym uczuciem, ale przebaczą sobie i pojednają się. Dzięki niezwykłej scenografii Boba Crowleya i nastrojowej muzyce Joby’ego Talbota Opowieść zimowa osiąga mistrzostwo w dziedzinie współczesnego baletu fabularnego. To  przepiękny przykład na to jak za pomocą zmysłowego tańca ukazany zostaje silny ładunek emocjonalny.

 

The Royal Ballet należy do największych zespołów baletowych na świecie. Pod przewodnictwem dyrektora Kevina O’Hare’a łączy w sobie wielką tradycję baletową, innowację, kreatywność, odwagę twórczą, ponadprzeciętne standardy artystyczne oraz wyjątkowy poziom rzemiosła scenicznego.

Patronat: Jej Królewska Mość Królowa Elżbieta II

Przewodniczący: Jego Królewska Wysokość Karol, Książę Walii

 

Bilety on-line: http://amok.gliwice.pl/repertuar/kup-bilet?id=7618

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia