ENG
A A A
 styczeń 2019 
Fot. materiały organizatorów

Sopot/Sopocki Teatr Tańca: Warsztaty z Martą Zawadzką „Dalcroze nieodkryty” – laboratorium

24 marca 2018 - 25 marca 2018 | godz. 14:00 | Sopot: Teatr na Plaży, Aleja Mamuszki 2; sob: 14.00-18.00, nd: 10.00-14.00.

Warsztaty

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na bezpłatne warsztaty Dalcroze nieodkryty, które poprowadzi Marta Zawadzka. Warsztat przeznaczony dla profesjonalnych choreografów, tancerzy i instruktorów tańca współczesnego, ma z założenia stworzyć nowe narzędzia twórcze.

 

Zgłoszenia zawierające krótki biogram: sopot.dance.theatre@gmail.com

 

Projekt przybliża sylwetkę Emila Jaques-Dalcroze‘a i jego metodę. Celem projektu jest przybliżenie metody i próba stworzenia przydatnego „narzędzia” do pracy z muzyką współczesnym artystom tańca: choreografom i tancerzom współczesnym.

Emil Jaques-Dalcroze – muzyk, kompozytor, pedagog – żył na przełomie XIX i XX wieku. Stworzył metodę, która jest szeroko pojętym cielesnym doświadczaniem muzyki. Działalność Dalcroze‘a przyciągała artystów różnych dziedzin a on sam – dzięki nowatorskiemu spojrzeniu na ruch – wymieniany jest w historii tańca jako jeden z ważniejszych jego reformatorów. Metoda ta zwana rytmiką jest powszechnie stosowana w edukacji muzycznej.

Marta Zawadzka – tancerka, choreografka, pedagog, teoretyk tańca, muzyk, stypendystka Prezydenta Miasta Torunia, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (na 2018). Tańczyła na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi. Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego również warsztaty: z tańca współczesnego, plastyki ruchu, świadomości ciała. Współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi i organizacjami pożytku publicznego. Koordynowała i prowadziła zajęcia w wielu projektach edukacyjnych, dotyczących tańca i szeroko pojętej edukacji kulturalnej. Jest autorką artykułów nt. tańca. Członek zarządu Polskiego Forum Choreologicznego. W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018 zrealizuje projekt Dalcroze nieodkryty – Laboratorium.

 

Projekt realizowany jest w ramach stypendium MKiDN.

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia