ENG
A A A
 styczeń 2019 
Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Między muzyką a tańcem”  – spotkanie z Maxymilianem Bylickim

Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Między muzyką a tańcem” – spotkanie z Maxymilianem Bylickim

19 marca 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Klub Aktora SPATiF, Rynek Główny 41.

Spotkanie

Kolejne spotkanie cyklu Czas na taniec! nosi tytuł Między muzyką a tańcem. Gościem wieczoru będzie Maxymilian Bylicki, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca, pianista, menadżer, działacz społeczny, organizator życia artystycznego. Temat spotkania prowokuje do rozważań nie tylko na temat mariażu muzyki i tańca, ale przede wszystkim na temat roli IMIT-u, jaką powinien pełnić dla środowiska tanecznego i muzycznego.

 

Spotkanie organizowane jest przez Balet „Cracovia Danza” we współpracy z krakowskim Odziałem ZASP.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

 

Maxymilian Bylicki ukończył w 1982 roku Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Od wielu lat prowadzi czynną działalność koncertową jako solista i kameralista, a także działalność dydaktyczną. Koncertował w kraju i za granicą (m. in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Kanadzie). Wykładał w PSM II st. im F. Chopina latach oraz w Akademii Muzycznej w Warszawie. Był dyrektorem Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 1997 uzyskał tytuł Master of Business Administration (MBA) na Uniwersytecie w Calgary (Kanada) oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 2000-2001 był doradcą Ministra Kultury i Sztuki ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym. W latach 2003-2005 pełnił funkcję dyrektora Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy. Od 2015 roku był doradcą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wstęp wolny.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia