ENG
A A A
 grudzień 2018 
Fot. Aude-Marie Boudin

Poznań: Compagnie de l’Oiseau-Mouche (Francja) „C.O.R.P.uS.” – reż. Sarah Nouveau

14 marca 2018 | godz. 19:00 | Poznań: Centrum Kultury ZAMEK, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82.

Pokaz spektaklu

C.O.R.P.uS. pozwala widzowi zanurzyć się w misterium ludzkiego ciała i jego możliwości wyrazu, a jednocześnie stanowi ważną kartę w historii tańca. Spektakl zaczyna się jak konferencja naukowa z żywymi modelami. Szybko jednak spotkanie to zakłócają duchy, biorące we władanie scenę oraz znajdujące się na niej osoby. Zjawy te wnikają w ciała żywych modeli i wcielają się w słynnych choreografów i tancerzy z początku XX wieku. Tańcem i słowem takie postaci jak Wacław Niżyński, Isadora Duncan, Mary Wigman czy Valeska Gert zdradzają niektóre ze swoich sekretów.

 

„C.O.R.P.uS.” łączy teksty z tańcem, by łagodnie wprowadzić widza w historię tańca, skupiając się w szczególności na pojawieniu się tak zwanego free dance. Artyści z L’Oiseau-Mouche sprawiają, że temat wolności ciała i uczuć nabiera szczególnej siły wyrazu”

Sarah Nouveau

 

koncepcja i reżyseria: Sarah Nouveau
wsparcie artystyczne: Cédric Orain
występują: Marie-Claire Alpérine, Lothar Bonin, Florian Caron, Frédéric Foulon, Léa Le Bars, Sarah Nouveau

Premiera: 3 grudnia 2015

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=P923l7IOvLU&feature=youtu.be

 

 

Compagnie de l’Oiseau-Mouche jest placówką integracyjną i jednocześnie profesjonalnym zespołem teatralnym istniejącym od 1978 roku. Stały skład grupy tworzy dwudziestu trzech aktorów cierpiących na trudności w uczeniu się. Zespół nie współpracuje na stałe z żadnym reżyserem, każdy spektakl jest wynikiem artystycznego spotkania aktorów z zaproszonym twórcą. Od 2001 roku Compagnie de l’Oiseau-Mouche posiada własną siedzibę w miejscowości Roubaix. Grupa, wspierana przez francuskie Ministerstwo Kultury, ma na swoim koncie około 50 premier i niemal 1700 występów.

 

Kup bilet

 

***

 

Spektakl prezentowany w ramach „Teatru powszechnego” – autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 roku, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia