ENG
A A A
 marzec 2019 
Plakat: Daniel Bouin

Gniezno: Teatr Fredry „PRIV” – chor. i reż. Iza Szostak

8 kwietnia 2018 | godz. 18:00 | Gniezno: Teatr Fredry, ul. Mickiewicza 9

Pokaz spektaklu

Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza na premierę spektaklu PRIV w choreografii i reżyserii Izy Szostak. Tekst napisała Anka Herbut, muzykę stworzył Kuba Słomkowski, na scenie wystąpią m.in. Magda Jędra i Tatiana Kamieniecka. PRIV to eksperyment na intymności – przesuwanie i negocjowanie jej granic. Sfery prywatna, publiczna i wirtualna przenikają się tu, tworząc wspólny rezerwuar obrazów, dźwięków, gestów oraz słów. Twórcy spektaklu badają, w jaki sposób technologia zmienia dziś ustawienia naszej prywatności, bliższe i dalsze relacje oraz wizerunki. Jak wpływa na naszą tożsamość i fizyczność naszych ciał oraz na jakich zasadach korzysta z naszej emocjonalności. PRIV to kolażowa struktura rozpisana na sześć próbujących się do siebie zbliżyć ciał. Sześć ekspozycji i sześć wrażliwości, manifestujących się na poziomie języka, choreografii i obrazu.

 

Funkcjonując na blogach i vlogach, na Facebooku czy Snapchacie ludzie rozpływają się w wielkiej, gęstej chmurze danych – PRIV recyklinguje je, prowokując sceniczne przymiarki cielesnych i psychicznych dyspozycji oraz stylów.

 

 

choreografia i reżyseria:  Iza Szostak

tekst i dramaturgia: Anka Herbut

oprawa wizualna: Karolina Mełnicka, Stachu Szumski

muzyka: Kuba Słomkowski

światło: Michał Głaszczka

kreacja i performans: Kamila Banasiak, Magda Jędra (gościnnie), Tatiana Kamieniecka (gościnnie), Maciej Hązła, Jan Niemczyk, Dominik Rybiałek 

 plakat: Daniel Bouin

 

Więcej

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia