ENG
A A A
 marzec 2019 
Fot. Pat Mic.

Warszawa/Generation After 2: Komuna//Warszawa „Cezary idzie na wojnę” – reż. Cezary Tomaszewski

12 kwietnia 2018 | godz. 22:00 | Warszawa: Komuna/Warszawa, ul. Lubelska 30/32.

Pokaz spektaklu

Komuna//Warszawa zaprasza na pokaz spektaklu Cezary idzie na wojnę w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego. Prezentacja odbędzie się w ramach showcase’u Generation After , organizowanego po raz drugi przez Nowy Teatr. Generation After to intensywna prezentacja najnowszych zjawisk na polskiej scenie teatralnej, nowa artystyczna szkoła myślenia, w której udział wezmą przedstawiciele i programiści najważniejszych festiwali i instytucji teatralnych z Europy, Azji i Ameryki.

 

Cezary idzie na wojnę to kampowa rewia performatywna o autobiograficznym charakterze: poborowy Cezary Tomaszewski staje przed wojskową komisją i otrzymuje najniższą z możliwych kategorię E. To rzecz o przymusie przydatności i efektywności w ramach systemu kapitalistycznego i polityki państwowej, będącej przedłużeniem polityki wojennej. Spektakl jest rozpisany na czterech śpiewających i tańczących aktorów, którym akompaniuje pianistka. Popołudnie fauna Debussy’ego w legendarnej choreografii Niżyńskiego spotyka się tu z pieśnią Moniuszki śpiewaną w męskiej przebieralni, a hartującym męskiego ducha i ciało ćwiczeniom towarzyszą dźwięki Symfonii Stalingradzkiej Szostakowicza.

UWAGA! Bilety będą sprzedawane tylko w kasie, jeśli znajdą się dostępne miejsca.Reżyseria: Cezary Tomaszewski
Występują: Michał Dembiński, Weronika Krówka, Oskar Malinowski, Bartosz Ostrowski, Łukasz Stawarczyk
Kostiumy: Bracia (Agnieszka Klepacka, Maciej Chorąży)
Projekt świateł: Antoni Grałek
Dramaturgia: Justyna Wąsik, Klaudia Hartung-Wójciak

Pokaz w ramach showcase’u Generation After organizowanego przez Nowy Teatr (http://www.nowyteatr.org/) i współorganizowanego przez Instytut Adama Mickiewicza (http://culture.pl/) oraz współfinansowany przez Miasto st. Warszawa (http://um.warszawa.pl/).

 

Więcej o Generation After 2: http://www.nowyteatr.org/pl/event/generation%20after%202

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia