ENG
A A A
 luty 2019 

Bydgoszcz/XXV Bydgoski Festiwal Operowy: Dansk Danseteater „Kreda” i „Czarny diament” – chor. Tim Rushton

2 maja 2018 - 3 maja 2018 | godz. 19:00 | Bydgoszcz: Opera Nova, ul. Marszałka Focha 5.

Pokaz spektaklu

Podczas XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego zostaną pokazane dwa spektakle jednego wieczoru: Kreda i Czarny diament zespołu Dansk Danseteater w choreografii Tima Rushtona. Dziś Duński Teatr Tańca jest największym i najważniejszym zespołem tańca w Danii. Zespół jest złożony z wyselekcjonowanych tancerzy z całego świata. Jego działalność obejmuje wielkie sceniczne produkcje w Duńskim Teatrze Królewskim, wydarzenia plenerowe oraz częste zagraniczne tournée, które zaowocowały entuzjastycznie przyjmowanymi występami na wszystkich kontynentach. Od 2001 roku Tim Rushton (kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego) jest dyrektorem artystycznym zespołu i z sukcesem kształtuje swą wizję teatru tańca.

 

Kreda

Inspiracją dla Tima Rushtona były: Biblia (Księga Koheleta) i Musica Adventus, suita na skrzypce łotewskiego kompozytora Peterisa Vasksa. Muzyka zaczyna się od świątecznego przesłania – pokoju na Ziemi.

 

Trailer

 

Choreografia: Tim Rushton

Muzyka: Musica Adventus Peterisa Vasksa (1996)

Scenografia: Tim Rushton

Kostiumy: Charlotte Østergaard

 

Czarny diament

Tim Rushton kreuje futurystyczną opowieść o dwuznaczności rzeczywistości, gdzie jednocześnie jasna i ciemna strona człowieka jest eksplorowana psychologicznie, scenograficznie i tematycznie. Muzyka przechodzi od fragmentarycznej i głośnej przez elektroniczną po liryczną i romantyczną.

 

Trailer

 

Pomysł i choreografia: Tim Rushton

Muzyka:  Anders Trentemøller, Alexander Bălănescu, Philip Glass

Scenografia: Johan Kølkjær

Kostiumy: Charlotte Østergaard

 

 

O festiwalu: http://www.opera.bydgoszcz.pl/XXV_Bydgoski_Festiwal_Operowy,30

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia