ENG
A A A
 luty 2019 

Kraków/Dzień tańca z Cracovia Danza 2018: Gala „Poruszeni tańcem”

8 maja 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Krakowski Teatr Variété , ul. Grzegórzecka 71

Inne

Stało się już tradycją, że Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca. Tym razem okazją do spotkania będzie gala Poruszeni tańcem. Gościem specjalnym wieczoru będzie Pierre-Francois Dollé, pochodzący z Francji choreograf, pedagog, tancerz-performer, dyrektor artystyczny i założyciel Fantaisies Baroques.

 

Gala, odbywająca się w ramach corocznego wydarzenia Dzień tańca z „Cracovia Danza”, została zaplanowana w taki sposób, aby pokazać choreografów współpracujących z zespołem, zaprezentować ich układy i różnorodność w podejściu do tańca. Zobaczymy układy taneczne przygotowane przez takich artystów, jak: Romana Agnel, Anna Karabela, Alina Towarnicka, Dariusz Brojek czy Leszek Rembowski. Wszyscy ci choreografowie inaczej postrzegają taniec i specjalizują się w różnych jego stylach i technikach. Jednocześnie prezentowane choreografie pozwolą też zaprezentować wszechstronność tancerzy Baletu „Cracovia Danza”, zespołu, który niesłusznie powszechnie kojarzony jest jedynie z tańcem renesansowym i barokowym. Artyści przedstawią cały wachlarz swoich możliwości, od tańców dawnych po taniec współczesny.

 

Niewątpliwie wielką atrakcją wieczoru będzie występ Pierre-Francois Dollé, charyzmatycznego artysty, który po licznych sukcesach na scenach Francji, Niemiec i Anglii założył we Francji wraz z Irène Feste stowarzyszenie Fantaisies Baroques, zrzeszające tancerzy, muzyków i entuzjastów tańca barokowego XVII i XVIII wieku. Działające już od ponad 10 lat stowarzyszenie opracowuje liczne projekty choreograficzne, teatralne i pedagogiczne związane z tańcem od renesansu do końca XIX wieku. Przygotowane przez stowarzyszenie spektakle zaskakują nowym spojrzeniem na dawny taniec, szukaniem jego nieznanych form i innowacyjnych koncepcji wystawienia.

 

BILETY: 40 (N) / 30 (U) / 25 (grupowe), kasa Krakowskiego Teatru Variété lub www.teatrvariete.pl

 

 

Koncepcja artystyczna: Romana Agnel

Słowo: Beata Malczewska

Choreografia: Romana Agnel, Dariusz Brojek, Anna Karabela, Leszek Rembowski, Alina Towarnicka

Występują: tancerze Baletu Cracovia Danza, Pierre-Francois Dollé

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia