ENG
A A A
 luty 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/I: Kielecki Teatr Tańca „Alicja w Krainie Czarów”

11 maja 2018 | godz. 17:00 | Warszawa: Teatr Studio, Duża Scena, pl. Defilad 1

Pokaz spektaklu

W ramach I odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Kielecki Teatr Tańca pokaże spektakl Alicja w Krainie Czarów w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Przedstawienie łączy tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to pojawienie się m.in.: niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np. Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też – stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreślona będzie również poprzez warstwę plastyczną obrazu - ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. Spektakl realizowany jest w radosny i kolorowy sposób, twórcy z poczuciem humoru opowiadają historię podróży Alicji po krainie sennych wyobrażeń. Mnogość choreografii w różnych stylach tańca - poczynając od stepowania, poprzez rewię, musical oraz taniec jazzowy, aż po taniec współczesny, pozwoli zarówno dzieciom, jak i dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji.

 

W spektaklu wystąpią zawodowi tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz uczniowie ze Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

 

Trailer

 

Autorskie libretto: Elżbieta Pańtak
Choreografia: Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak
Kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Scenografia: Grzegorz Pańtak
Muzyka: collage muzyki filmowej i rozrywkowej
Wizualizacje: Jaśmina Parkita, Grzegorz Kaczmarczyk, Bartosz Kruk

Data premiery: 28 stycznia 2017

Czas trwania: 2 akty 45 i 55 min. z przerwą

 

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci i dorosłych. W przedstawieniu używany jest stroboskop.

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY: 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia