ENG
A A A
 luty 2019 
Fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/I: Agnieszka Kryst „Turlanki we dwoje” – warsztaty

13 maja 2018 | godz. 11:00 | Warszawa: Teatr Studio, Malarnia, pl. Defilad 1

Warsztaty

W ramach I odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Agnieszka Kryst poprowadzi Turlanki we dwoje warsztaty dla dzieci w wieku 4-6 lat oraz ich opiekunów. Podczas warsztatów uczestnicy wraz z prowadzącą będą poruszać się, przemieszczać, pełzać, skakać i turlać. Ruch i taniec jest jedną z najbardziej naturalnych form ekspresji u dziecka. Jest to wyjątkowy sposób na spędzanie wolnego czasu, jak również na odkrycie nowych niezwykłych relacji.

 

Koszt: 20 zł. Bilety do kupienia na stronie teatru lub w kasie.

 

Prowadząca o warsztacie:
Wprawimy się w ruch, zaczynając od prostych ćwiczeń rozgrzewających. Część zadań zaczerpniemy z jogi, aby pobudzić naszą elastyczność i mobilność zadania Następnie zaprosimy nasze ciała do tańca, poznając różne techniki. W kolejnym etapie będziemy pobudzać naszą kreatywność, tworząc niepowtarzalną przestrzeń opartą na ruchu i naszej wyobraźni. Będziemy badać, jak szybko możemy kręcić się w koło, czy możemy być tak płynni, jak woda lub poruszać się wolniej niż żółwie. Stworzymy własną unikalną technikę taneczną, balet słoni czy ruchomą rzeźbę. Sprawdzimy, czym jest taniec i czy bezruch to też ruch.

 

Zajęcia będą kładły duży nacisk na pracę pomiędzy uczestnikami warsztatu, naukę rozumienia i akceptacji innych, wspólne tworzenie i pracę kreatywną. Bardzo istotnym aspektem będzie również budowanie zaufania oraz relacji z innymi dziećmi. Pokażemy że taniec może być nie tylko świetną zabawą ale również sposobem na wyrażanie się, opowiadanie czy wzajemnie porozumiewanie się.

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY: 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia