ENG
A A A
 maj 2019 

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/I: Aleksandra Bożek-Muszyńska „Dzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji”

13 maja 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Teatr Studio, Foyer, pl. Defilad 1.

Pokaz spektaklu

W ramach I odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Aleksandra Bożek-Muszyńska pokaże spektaklDzień, w którym V. dała mi do myślenia albo jak pozbyłam się prokrastynacji. Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: „Na co przyjdzie jeszcze czas?” Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony na grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych, była estetyka kampu, zwłaszcza jego aspekt wizualny i swoista naiwność.

 

… Drogi widzu,

zamknij oczy,

niech pytanie to wyskoczy

                               w Twojej głowie,

Daj czas sobie na odpowiedź …

 

Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: „Na co przyjdzie jeszcze czas?” Poszukiwania ruchowe poprzedziła praca badawcza oraz wywiad przeprowadzony na grupie kobiet z pokolenia 50+ oraz 30+. Inspiracją dla poszukiwań ruchowych, była estetyka kampu, zwłaszcza jego aspekt wizualny i swoista naiwność.

 

Link do recenzji: http://www.taniecpolska.pl/krytyka/532

 

Artystka kieruje ogromne podziękowania dla wszystkich kobiet, które zgodziły się wziąć udział w ankiecie oraz dla: Anny Czyżykiewicz, Hanny Bylki-Kaneckiej, Jakuba Pałysa, Alexa Bradshawe'a i Anny Bojary.

 

Koncepcja, choreografia i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska
Muzyka: na żywo Jakub Pałys, collage
Reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński
Kostium: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Anna Czyżykiewicz
Spektakl powstał w ramach projektu Exchange: Change Time and Dance
Koncepcja kuratorska: Edyta Kozak, Anikó Rácz
Kierownik produkcji: Krzysztof Kwiatkowski


Data premiery: 3 października 2017, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski,Festiwal Ciało/Umysł

Czas trwania: Ok. 60 minut (w tym 30 minut na scenie i ok. 30 minut w windzie)

 

Partner strategiczny: Węgierski Instytut Kultury w Warszawie

Projekt współfinansowany przez: Miasto st. Warszawa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Polska), Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Handlu (Węgry)

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY: 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia