ENG
A A A
 marzec 2019 
Gdańska: Inauguracja działalności Fundacji Polka dot

Gdańska: Inauguracja działalności Fundacji Polka dot

10 maja 2018 | godz. 14:00 | Gdańsk: Klub Ziemia, ul. Grunwaldzka 76/78.

Inne

Fundacja Polka dot zaprasza na uroczystą inaugurację działalności.

Program inauguracji:

godzina 14.00
oficjalne otwarcie Fundacji Polka dot
prezentacja wizji i założeń Fundacji
prezentacja projektu Polskiej Platformy Tańca Gdańsk 2019 z udziałem reprezentacji Instytutu Muzyki i Tańca
poczęstunek

godzina 18.00
projekcja filmu Bobbi Jene – reż. Elvira Lind, 2017, 95'
wprowadzenie oraz dyskusja po projekcji

 

Tytułowa Bobbi Jene po trwającej ponad dekadę udanej karierze w Batsheva Dance Company postanowiła wrócić do USA i zawalczyć o własną niezależność artystyczną. Film Bobi Jene to historia miłosna obrazująca dylematy i nieuchronne konsekwencje ambicji oraz kobiecą walkę o niepodległość.


godzina 20.00
impreza taneczna i rozmowy o tańcu
gra Zosia Bez Grzesia (Gnojki)

 

O Fundacji:

Stworzyłyśmy Polkę dot z potrzeby połączenia sił, innowatorskiego myślenia oraz działania w kulturze i sztuce. Jesteśmy niezależnymi artystkami i kreatorkami. Łączy nas taniec i łączy nas Gdańsk. Chcemy uruchamiać przestrzeń wymiany twórczej pomiędzy tańcem a innymi obszarami życia. Czerpiąc z naszych dotychczasowych doświadczeń i potencjału, proponujemy nową jakość obecności tańca w sferze sztuki, życia społecznego oraz na styku kultury z biznesem. Nasze działania artystyczne i edukacyjne pozwolą na budowanie mocnych relacji w społecznościach oraz rozwijanie partnerstwa artystów z instytucjami kultury i organizacjami, dla których taniec może być językiem przyszłości.

 

Projekty prowadzone przez Fundację Polka dot:

 

- Polska Platforma Tańca w Gdańsku w 2019 roku, wydarzenie organizowane przez Instytut Muzyki i Tańca, w partnerstwie z Teatrem Wybrzeże, Teatrem Szekspirowskim, Operą Bałtycką, Miejskim Teatrem Miniatura, Europejskim Centrum Solidarności, Instytutem Kultury Miejskiej, Klubem Żak

 

- Międzynarodowy projekt choreograficzny Serce fabryki we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Europejskim Centrum Solidarności oraz Tabacka Kulturfabrik (Słowacja) Prace nad spektaklem odbywać się będą w ECS w Gdańsku, premiera 14 września 2018 w Koszycach. Projekt Serce fabryki jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021.

 

Program POLSKA 100 prezentuje najważniejsze osiągnięcia polskiej kultury ostatnich stu lat, które nadal inspirują twórców i odbiorców na całym świecie.

 

Sfinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021.

 

 Polka dot (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia