ENG
A A A
 luty 2019 

Wrocław/Wrocławski Teatr Pantomimy: „Dom Bernardy Alba”/„Poławiacze papieru” - reż. i chor. Zbigniew Szymczyk

11 maja 2018 | godz. 19:00 | Wrocław: Scena Kameralna Teatru Polskiego we Wrocławiu, ul. Świdnicka 28.

Pokaz spektaklu

W ramach Sceny Małych Form Wrocławski Teatr Pantomimy Dom Bernardy Alba i Poławiacze papieru w reżyserii i choreografii Zbigniewa Szymczyka.

 

Poławiacze papieru

W przedstawieniu Poławiacze papieru tajemniczy K. to typowy everyman, bohater zniewolony
i zagubiony, który staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego sterującymi jego działaniami. Przechodzący przez tryby machiny urzędniczej K., z każdym dniem pogrąża się w coraz bardziej absurdalnej rzeczywistości, a walka z systemem zdaje się nie mieć końca.

 

Dom Bernardy Alba

Sztuka Lorki – Dom Bernardy Alba - odczytana została jako historia wyznaczania granic dozwolonych form seksualności oraz definiowania tego, co jest normalne, moralne i naturalne. Źródłem egzystencjalnego dramatu staje się swoista szczelina pomiędzy ciałem, pragnącym rozkoszy i bliskości, a jego reprezentacją, która – będąc pod ciągłą restrykcją matczynych nakazów – pisze ciała córek w sytuacjach granicznych: pożądania, miłości, śmierci.

 

Trailer

 

choreografia i reżyseria: Zbigniew Szymczyk

 

 

W dniach 15-16 lutego 2017 roku na scenie, poza zespołem Pantomimy, gościnnie, po wielu latach przerwy, wystąpi Ewa Czekalska.

 

 

Bilety: 30 zł/N, 20zł/U, 15zł/Bilet dla Seniora lub Grup

 

Bilety można rezerwować telefonicznie pod numerem: 71 337 21 03 oraz mailowo: a.paluch@pantomima.wroc.pl

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia