ENG
A A A
 luty 2019 

Kraków/VI Festiwal KRoki: Dansema Dance Theatre (Litwa) „Colourful Games”

12 maja 2018 | godz. 12:00 | Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1, Scena Miniatura.

Pokaz spektaklu

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu Dansema Dance Theatre z Litwy pokaże spektak Colourful Games. Interaktywne cyrkowo-taneczne przedstawienie dla dzieci od 0 do 3 lat.Z pomocą gier i zabawy nasi najmłodsi uczą się odkrywać i akceptować otoczenie wokół nich. W tym olśniewającym występie Birute Baneviciute i Giedre Subotinaite zachęcają dzieci, aby odkryć  nie tylko mały świat, który stworzyły na scenie, ale także i siebie. Kolorowe gry są pełne niespodzianek i szans na udział w zabawie razem z tancerką.

 

Choreografia: Birute Baneviciute
Tancerka i współchoreografka: Giedre Subotinaite
Muzyka: Rene Audbry, Henry Torgue, Serge Houppin, Klimperei, Marc Jungermann, Kenji Eno
Światła: Aurelijus Davidavicius
Projekt kostiumu: Ruta Biliunaite

 


Performans. zdobył „Golden Stage Cross” jako najlepszy spektakl roku dla dzieci i młodzieży (2015)

Dansema Dance Theatre jest organizacją pozarządową zajmującą się projektami kulturalnymi, artystycznymi i edukacyjnymi. Był to pierwszy profesjonalny teatr, który z inicjatywy słynnej litewskiej choreografki Birutė Banevičiūtė zaczął tworzyć spektakle taneczne dla młodej publiczności na Litwie. Od założenia w 2007 roku Dansema gra na Litwie, z powodzeniem występując w Chorwacji, Holandii, Belgii, Niemczech, Palestynie, Ukrainie, Estonii, Łotwie, Malcie, Turcji, Włoszech, Hiszpanii, Irlandii, Szwecji, Norwegii, Chinach, Wielkiej Brytanii, USA, Japonii, Czechach, Indiach. Od 2014 roku Dansema koncentruje się na rozwijaniu produkcji tanecznych dla dzieci poniżej 3 lat.

Birutė Banevičiūtė jest absolwentką Uniwersytetu Wileńskiego, różnorodnych technik tańca, improwizacji i kompozycji, pedagogiki tańca uczyła się w USA, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoszech, Holandii, Niemczech, Szwecji, Polsce i na Litwie. Jej występy taneczne pokazywane były na różnych międzynarodowych festiwalach tańca w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Birutė wyreżyserowała i stworzyła choreografię dla kilku dziecięcych musicali z udziałem 100-150 młodych tancerzy w wieku od 2 do 19 lat na scenie. Przez ponad 10 lat pracowała jako profesor nauk społecznych (edukacja tańca) na Litewskim Uniwersytecie Pedagogicznym w Departamencie Tańca i Teatru. Od 2007 roku  jest dyrektorem artystycznym i choreografem Dansema Dance Theatre.

 

***

 

Bilety: 10 zł (rodzic + dziecko)

 

O Festiwalu KRoki: http://teatrwkrakowie.pl/kroki-2018

 

Do pobrania:

PROGRAM

 

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN dofinansowanie (oryginał)

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia