ENG
A A A
 luty 2019 

Kraków/VI Festiwal KRoki: Hygin Delimat „House Beating”

13 maja 2018 | godz. 18:00 | Kraków: plac przed Muzeum Narodowym, al. 3 Maja 1

Pokaz spektaklu

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu Hygin Delimat pokaże spektakl House Beating. Jest to instalacyjno-performatywna praca nawiązująca do zagadnień współczesnej architektury. Kolektyw artystów różnych dyscyplin bada i reinterpretuje rewolucyjne koncepcje modernistycznej przestrzeni Le Corbusiera i Iannisa Xenakisa, a także odnosi się do współczesnych dzieł: ich powierzchni, pomieszczeń, wrażeń. Sztuka szczególnie koncentruje się na momencie wyznaczania przestrzeni, powstawania, budowy... Atletyczna choreografia dwóch tancerzy, badających graniczne, architektoniczne możliwości swoich ciał przeplata się z grą majestatycznej drewnianej struktury przy muzyce Plejad Xenakisa.

 

Autorzy i wykonawcy: Hygin Delimat, Andreas Buttinger, Maria Anna Chlebuś, Elias Choi-Buttinger, Schayan Kazemi
Wykonawcy: Tomek Ciesielski, Choi Weng Teng-Buttinger
Premiera: 10 października 2015 roku, Nowy Uniwersytet Antona Brucknera w Linzu
Produkcja: STUV ABPU

 

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na rozmowę z artystami.

 

Hygin Delimat – choreograf, performer, tancerz. Skończył studia na kierunkach Tańca Współczesnego, Movement Research oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku stypendysta programu danceWEB. Jako tancerz pracował m.in. dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan, Roberta Clarka. Stworzył choreografie dla Aura Dance Theatre, architekturforum oberoesterreich i Hannesa Kerschbaumera. W choreografii czerpie inspirację z ulicznych form ekspresji (breakdance, hip-hop, muzyka elektroniczna, tricking, parkour). Jego metodologia pracy opiera się na głębokim studium ruchowym oraz realizacji autorskich praktyk artystycznych.

 

Kolektyw Body Building wywodzi się ze sztuki scenicznych, a spektakle tworzy na skrzyżowaniu teatralnej sceny, muzyki współczesnej, architektury i sztuk wizualnych. Trzon zespołu tworzą Hygin Delimat (polski choreograf, performer i artysta interdyscyplinarny), Łukasz Czapski (performer), Elias Choi-Buttinger (performer i artysta interdyscyplinarny). Grupa zrealizowała m.in. spektakl-instalację House Beating oraz duży projekt wystawienniczo-performatywny pt. Architektur+Tanz. Praca grupy opiera się na doświadczaniu skrajnej fizyczności w ekstremalnych miejscach.

 

***

WSTĘP WOLNY.

 

O Festiwalu KRoki: http://teatrwkrakowie.pl/kroki-2018

 

Do pobrania:

PROGRAM

 

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia