ENG
A A A
 luty 2019 
Fot. materiały organizatorów.

Kraków/VI Festiwal KRoki: Constanza Macras | DorkyPark „Electrodomestics” – projekcja spektaklu

14 maja 2018 | godz. 18:00 | Kraków: Małopolski Ogród Sztuki, ul.Rajska 12, sala kinowa.

Film tańca/o tańcu

VI edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu odbędzie się prapremiera rejestracji spektaklu powstałego we współpracy z Constanzą Macras, niezwykle cenioną na świecie choreografką, oraz jej zespołem DorkyPark. Wraz z egipskim choreografem i teoretykiem Adhamem Hafizem oraz z członkami zespołu i muzykami grającymi na żywo, Macras stworzyła Electrodomestics – zdarzenie sceniczne przekraczające granice gatunków i, podobnie jak cała twórczość tej niezwykłej artystki, nie dające się łatwo zdefiniować. Tworząc rodzaj kabaretowo-estradowego show odgrywanego w domowych warunkach, niesforna performerka i zaskakująca kreatorka czerpie ze wszystkich możliwych estetyk i języków współczesnych sztuk performatywnych, umiejętnie łącząc ze sobą przeciwieństwa. W zaproponowanej przez nią zabawnej rewii złożonej z tańców i piosenek czai się bowiem tragiczna wizja współczesnego świata. Jej spektakl jest zarazem intymnie prosty i filozoficznie głęboki, na wskroś fizyczny i emocjonalnie angażujący. Uniwersalne problemy ludzkości, wielkie sprawy ze społecznego, zewnętrznego otoczenia, odbijają się w drobnych sprawkach ze świata wewnętrznego indywiduum.

 

Reżyseria i choreografia: Constanza Macras i Adham Hafez
Muzyka: Almut Lustig, Kristina Lösche-Löwensen 
Współtworzą i występują: Constanza Macras, Adham Hafez, Almut Lustig, Kristina Lösche-Löwensen, Miki Shoji, Sonya Levin
Scenografia: Chika Takabayashi
Dżwięk / Światło: Kristaps Percevs
Asystent reżysera: Felipe Amaya
Produkcja: Constanza Macras | Dorkypark
Koprodukcja: KRoki –  Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego, Kraków, Polska) oraz NATIONALES PERFORMANCE NETZ (NPN) – Coproduction Fund for Dance (DE), który jest finansowany przez Federalnego Komisarza Rządu ds. Kultury i Mediów na podstawie decyzji niemieckiego Bundestagu.

Constanza Macras – jedna z najważniejszych współczesnych choreografek, urodzona w Buenos Aires (Argentyna) w 1970 roku, gdzie studiowała taniec współczesny i projektowanie mody. Edukację kontynuowała w Nowym Jorku i Amsterdamie. W 1995 roku przeniosła się do Berlina. W 2003 roku założyła grupę Constanza Macras | DorkyPark, w której skład wchodzą tancerze, aktorzy i muzycy wywodzący się z różnych krajów i generacji. W swoich pracach podejmuje tematy społeczne i polityczne, łącząc słowo, muzykę graną na żywo, taniec i wideo. W 2008 roku Goethe-Institut uhonorował ją nagrodą za spektakl Hell on Earth, a w 2010 roku otrzymała niemiecką nagrodę teatralną „Der Faust” za najlepszą choreografię w spektaklu Megalopolis. W 2017 roku KRoki były współproducentem spektaklu Electrodomestics.

 

 

 

***

Bilety: 12 zł

 

O Festiwalu KRoki: http://teatrwkrakowie.pl/kroki-2018

 

Do pobrania:

PROGRAM

 

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia