ENG
A A A
 luty 2019 
GaGa/people z Ohadem Naharinem. Fot. Gadi Dagon

Kraków/VI Festiwal KRoki: Adi Weinberg-Prejna „GaGa/people” – lekcje

15 maja 2018 - 16 maja 2018 | godz. 17:00 | Kraków: Teatr im. Juliusza Słowackiego, plac Świętego Ducha 1, Scena Miniatura.

Zajęcia

I edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego KRoki odbędzie się pod hasłem: Dialogujący. Podczas festiwalu Adi Weinberg-Prejna poprowadzi lekcje GaGa/people. Tańczysz klasycznie? GaGa pozwoli Ci być lepszą baleriną! Próbujesz sił w tańcu współczesnym? Odkryjesz nowe możliwości swego ciała! W ogóle nie tańczysz, a chciałbyś? GaGa pozwoli Ci posmakować przyjemności ruchu!

 

GaGa  to język ruchu Ohada Naharina, twórcy i choreografa izraelskiej Batsheva Dance Company. GaGa stanowi nieodłączny element codziennej praktyki tancerzy zespołu i powstała ponad 20 lat temu bezpośrednio po poważnej kontuzji pleców Naharina:

 

 Potrzebowałem dwóch rzeczy: ponownie uruchomić swoje ciało i jednocześnie opracować szereg wskazówek dla tancerzy, dotyczących tego, jak mają tańczyć, by nie zrobić sobie krzywdy. Postanowił więc wyjść od samoobserwacji i wyostrzenia świadomości swego ciała w ruchu, a relację jakie zdawał tancerzom z dokonanych odkryć, zaczęły się stopniowo układać w „język i metodę”.

 

Dziś mówi się o GaGa jako o „wyższej edukacji” dla tancerza, i to takiej, która nie opiera się na żadnej wybranej technice – przeciwnie, pokazuje jak lepiej tańczyć w technice, którą praktykuje się na co dzień. 10 lat temu Ohad Naharin zaczął stosować swój „język” także w zajęciach z nie-tancerzami. W ten sposób Gaga przekroczyła granice tanecznego świata i stała się dla choreografa i wielu innych filozofią życia. Teraz i Ty możesz spróbować GaGa!


Adi Weinberg-Prejna pracowała jako tancerka i improwizatorka w wielu projektach w Izraelu, występowała na festiwalach na całym świecie. Wśród choreografów, z którymi współpracowała są: Nadar Rossano, Efrat Rubin, Noa Zuk, Aviv Eveguy, Deganit Shemi, Yuval Goldstein, Shimrit Golan, Sharon Vaisvaser, Michael Miller, Fresco Dance Company i Izraelska Opera. Przez pewien czas była tancerką w Vertigo Dance Company, po odbyciu służby wojskowej pobierała nauki w The Haifa Program for Professional Dancers. W 2013 duetem z Nadar Rosano OffLine zdobyła III nagrodę w konkursie „NO BALLET” w Niemczech. Kontynuując współpracę z Rosano. wzięła udział w najnowszym spektaklu Asphalt. Jej solowa choreografia Living Leaving powstała podczas programu rezydencyjnego projektu Maat i miała swoją premierę na Maat w Lublinie. Od tego czasu pokazuje swoje dzieło na różnych festiwalach. Ponadto jest terapeutką Shiatsu, masażystką Ayurverda-Seed, nauczycielką pilatesu, uprawia jogę, była także tancerką salsy i tłumaczką, jest certyfikowaną nauczycielką GaGa.

 

***

Bilety:  30 zł

 

O Festiwalu KRoki: http://teatrwkrakowie.pl/kroki-2018

 

Do pobrania:

PROGRAM

 

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia