ENG
A A A
 luty 2019 
Warszawa/Noc Muzeów 2018: Warszawskie Muzeum Tańca – spektakl site-specific

Warszawa/Noc Muzeów 2018: Warszawskie Muzeum Tańca – spektakl site-specific

19 maja 2018 | godz. 21:00 | Warszawa: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Pokaz spektaklu

W partnerstwie z Muzeum Miasta Stołecznego Warszawy / Muzeum Warszawskiej Pragi Stowarzyszenie i Kolektyw Format Zero zparasza na prezentację spektaku plenerowego site-specific w ramach projektu Warszawskie Muzeum Tańca. W pokazie weźmie udział pięcioro wykonawców, którzy jednocześnie przedstawiać będą „małe formy sceniczne”, powtarzając je dwa razy w ciągu, w nocy. Pokazane zostaną etiudy Marty Kosieradzkiej Artura Grabarczyka, Bartosza Woszczyńskiego, Sonii Egner i Iwony Wojnickiej, których tematem będzie styl taneczny Tacjanny Wysockiej, Feliksa Parnella, Marie Rambert, Haliny Szmolcówny i Poli Nireńskiej.

 

Warszawskie Muzeum Tańca to projekt odnoszący się do dorobku warszawskich tancerzy z okresu międzywojennego, angażujący tworzących w Warszawie tancerzy, choreografów, muzyków i artystów wizualnych. Artyści zachęcają mieszkańców stolicy do odkrywania Warszawy przez pryzmat tańca. Dodatkowo, w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości stawiają pytania o wolność twórczą kiedyś i obecnie. Zaplanowane działania to autorskie prace taneczne współczesnych artystów, które powstały w oparciu o rekonstrukcje prac i metod choreograficznych twórców z okresu 1918-1939, także w kontekście ich biografii oraz specyfiki tamtych czasów. Taniec – od kilku lat coraz bardziej popularny w każdej grupie wiekowej i społecznej – stanie się tutaj medium do przyjrzenia się historii Warszawy po odzyskaniu niepodległości, roli historii w sztuce oraz sztuki w historii, a także do refleksji nad tym jak teraz – dziesiątki lat później – tworzy się i żyje w stolicy, co zostało z blasku XX-lecia międzywojennego, co nas dziś łączy z „tamtą” Warszawą. Wszelkie zebrane i stworzone w ramach projektu materiały znajdą się na stronie internetowej Muzeum. Feliks Parnell // Artur Grabarczyk
Halina Szmolcówna // Sonia Egner 
Pola Nireńska // Iwona Wojnicka 
Tacjanna Wysocka // Marta Kosieradzka 
Marie Rambert // Bartosz Woszczyński 

Kierownik artystyczny: Iwona Wojnicka
Reżyseria Przestrzeni i świateł: Roman Woźniak 
Kompozycja audiowizualne: Wiktor Podgórski 
Eseje, zdjęcia, wizualizacje: Marta Kawecka
Mapping: Piotr Cieślik 
Fortepian: India Czajkowska
Reżyseria dźwięku: Rafał Smoliński 
Dramaturgia produkcji: Joanna Stasina 
Produkcja: Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny FORMAT ZERO

www.muzeumtanca.pl
www.formatzero.pl

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

 

Muzeum Warszawy (miniaturka)Stowarzyszenie i kolektyw artystyczny FORMAT ZERO logo (miniaturka)

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia