ENG
A A A
 luty 2019 
Na zdjęciu: Natalia Iwaniec. Fot. Yarek Baranik

Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Otwarte lekcje GaGa/ People z Natalią Iwaniec

21 maja 2018 | godz. 11:00 | Toruń: CKK Jordanki, Al. Solidarności 1-3, w godz. 11.00-12.00

Warsztaty

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu KONTAKT w Toruniu odbędą się otwarte lekcje GaGa/People z Natalią  Iwaniec. GaGa to język ruchowy stworzony przez Ohada Naharina (Batsheva Dance Company, w Tel Awiwie, Izrael). Jest to świadoma praca poprzez instynktowne poruszanie całą strukturą ciała. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji, w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią i kreatywność. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas trwania zajęć, co pozwala im inspirować się tym, jak porusza się nauczyciel i spotykać się w podobnym punkcie pracy w ruchu.


GaGa/ People to zajęcia do wszystkich, którzy nie posiadają umiejętności z zakresu żadnej techniki tanecznej, ale są zainteresowani pracą z ciałem i rozwojem ruchowym. Zajęcia są skierowane do osób powyżej 16. roku życia.

Cena: 10 zł

 

 Grupa do 30. osób (od 16 roku życia)

 

Zgłoszenia należy kierować na adres:

edukacja@teatr.torun.pl

 (w tytule należy zawrzeć nazwę warsztatu)

 

 

Natalia Iwaniec jest pierwszą w Polsce certyfikowaną nauczycielką GaGa. Ukończyła Wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Studium Animatorów Kultury we Wrocławiu (specjalność: taniec). Jej przygoda z GaGa rozpoczęła się od spotkania z Izraelskim choreografem Arkadi Zaidesem w 2009 roku w Poznaniu i od tego czasu uczestniczyła w licznych warsztatach GaGa w Polsce i za granicą.  W 2010 roku przeprowadziła się do Tel Awiwu, by uczestniczyć w codziennych zajęciach Gaga. W tym samym czasie wzięła udział w projekcie – warsztacie dla tancerzy w zespole Yasmeen Godder, jako jedyna osoba spoza Izraela. W roku 2011 została zakwalifikowana do pilotażowego projektu Gaga Teachers’ Training, gdzie pod okiem Ohada Naharina, tancerzy Batsheva Dance Company i znakomitych pedagogów GaGa, zgłębiała tę metodę pracy. Od sierpnia 2012 roku jest jednym z nielicznych nauczycieli GaGa w Europie. Prowadziła regularne zajęcia w Londynie oraz na licznych festiwalach w Polsce i za granicą. Poza intensywną praktyką nauczycielską GaGa, tańczyła w spektaklach m.in. w ramach festiwalu Resolution! 2013 w The Place w Londynie w spektaklu Pieces of mosaic, we Fryburgu podczas festiwalu Incidase w spektaklu Hello Lov w 2013. Obecnie uczy GaGa i bierze udział w niezależnych projektach jako tancerka w Polsce i za granicą.

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia