ENG
A A A
 luty 2019 

Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: Dialogue Dance (Kostroma/Rosja) „Marusia” – reż. Aleksander Andrijaszkin

23 maja 2018 | godz. 20:00 | Toruń: Teatr im. Wilama Horzycy, mała scena, Plac Teatralny 1

Pokaz spektaklu

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu KONTAKT w Toruniu zaprasza na pokaz spektaklu Marusia w wykonaniu Dialogue Dance z Kostromy.  Ten solowy występ narodził się jako żart: co się stanie, jeśli głównym i jedynym wykonawcą nie będzie zawodowy tancerz, ale ktoś, kto zawsze był za kulisami? Co by się stało, gdyby Marusia Sokolnikowa, kierownik ds. PR-u Centrum Sztuki STANTSIA, pokazała całą prawdę o tańcu współczesnym? Żart przerodził się w dyskusję i laboratorium, po których nastąpiły próby na serio…                       

 

Rezultatem jest performans, w którym „szara pracownica biurowa” wchodzi na scenę i opowiada o swojej pracy poprzez słowa i ruch. Odgrywa sytuacje życiowe, dzieli się doświadczeniem i zadaje pytania, które daleko wykraczają poza taniec. Gdybyśmy musieli cały sens tego występu umieścić w jednym zdaniu, brzmiałoby mniej więcej tak: „Dlaczego ciągle robimy to, co robimy?” Nie chodzi tu o nudę życia biurowego, czy też o obsesyjną introspekcję. Jest to krok, który każdy z nas musi kiedyś zrobić. Przynajmniej raz.

 

Reżyseria: Aleksander Andrijaszkin

Czas trwania: 1h 10 bez przerwy

 

Spektakl tłumaczony symultanicznie na jężyk polski i angielski.

 

***

 

Strona festiwalu: https://festiwal.teatr.torun.pl/

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia