ENG
A A A
 luty 2019 

Toruń/XXIV Międzynarodowy Festiwal Teatralny KONTAKT: les ballets C de la B (Gandawa/Belgia) „Requiem dla L.”

24 maja 2018 - 25 maja 2018 | godz. 18:00 | Toruń: CKK Jordanki, Al. Solidarność 1-3

Pokaz spektaklu

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu KONTAKT w Toruniu zaprasza na pokaz spektaklu Requiem dla  L. w wykonaniu zespołu Alaina Platela les ballets C de la B z Gandawy. Reżyser muzyczny spektaklu, kompozytor Fabrizio Cassol łączy różne kultury muzyczne wokół wybranego tematu. Szuka sposobów na pisanie nowych opowieści. Czternastu muzyków z całego świata spotyka się wokół największego, choć nieukończonego dzieła Mozarta. W ich rekonstrukcji Requiem łączą swój własny styl muzyczny z takimi gatunkami jak jazz, opera i popularna muzyka afrykańska. Na poziomie teatralnym, reżyser Alain Platel wraz z zespołem szukają wizualnych i fizycznych środków wyrazu dla tworzenia obrazów i skojarzeń przywoływanych przez Requiem: od mszy żałobnej, po masowy grób, do którego zostało wrzucone ciało Mozarta. Cassol i Platel świetnie odnajdują się w tym mieszaniu się kultur tworzącym nowy wszechświat. Wcześniej współpracowali m.in. przy Vespers/Nieszporach Maryjnych Monteverdiego (vsprs). Spektakl otrzymał I nagrodę na Kontakcie w 2007 roku.

 

les ballets C de la B (Gandawa/Belgia) oraz Festival de Marseille, Berliner Festspiele Fabrizio Cassol, Alain Platel

Reżyseria: Fabrizio Cassol, Alain Platel

Czas trwania: 1h 40 z 1 przerwą

 

***

 

Strona festiwalu: https://festiwal.teatr.torun.pl/

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia