ENG
A A A
 grudzień 2019 
Fot. materiały organizatorów

Niwki k./Opola: warsztat „Bliżej ciała - bliżej natury”. Prowadzenie: Anna Ochman

30 czerwca 2018 - 7 lipca 2018 | godz. 19:00 | Niwki: Le Niwki, ul. Wiejska 44, 46-053 Niwki (14km od Opola)

Warsztaty

Tancerka, choreografka i terapeutka masażu tajskiego Anna Ochman zaprasza na prowadzony przez siebie tygodniowy warsztat pracy z ciałem BLIŻEJ CIAŁA – BLIŻEJ NATURY. Warsztat odbędzie się w siedlisku Le Niwki koło Opola.

 

O warsztacie

 

Warsztat ma na celu stworzyć przestrzeń na spokojne szukanie kontaktu z własnym ciałem i otaczającą naturą. Poranne ćwiczenia, zajęcia z tańca, ruchu, improwizacji, masaże, a także czas wolny, podczas którego można cieszyć się pięknem okolicznych lasów, rzeki i jeziora pozwolą na wypoczynek i spokojny proces rozwijający świadomość ciała, otwierający zmysły i wyobraźnię.


Każdy dzień zacznie się poranną gimnastyką na trawie - spokojną sekwencją ćwiczeń tao otwierającą stawy, pomagającą uziemić się i obudzić zmysły. Po śniadaniu odbędzie się dłuższy, około 3-godzinny blok zajęć warsztatowych. Zajęcia ruchowe wykorzystywać będą pracę z ruchem naturalnym, ćwiczenia zaczerpnięte z tańca współczesnego, ćwiczenia indywidualne, pracę z partnerem i w grupie, zadania improwizacyjne, rozwijające koordynację, świadomość ciała i uważność zmysłów. Będziemy pracować także z otaczającą przestrzenią, szukać w naturze inspiracji do ruchu. Przerwa obiadowa będzie dłuższa, aby spokojnie skorzystać z uroków okolicy - pójść na spacer po lesie, wykąpać się w jeziorze lub leniwie wyleżeć na trawie. Można będzie także skorzystać z masażu. Podczas zajęć przed kolacją będziemy się rozciągać, uelastyczniać kręgosłup i pogłębiać oddech, by przygotować ciało na kolejny dzień.


Warsztat trwa pełne 6 dni z dodatkowym wieczorem na przyjazd i rekonesans przed rozpoczęciem zajęć oraz porankiem po zakończeniu na relaks i rozleniwienie.


Miejsce: Le Niwki, ul. Wiejska 44, 46-053 Niwki (14km od Opola)

Koszty uczestnictwa: 500 zł przy zapisie i wpłacie zaliczki 100 zł do 10 czerwca, 600 zł po 10 czerwca.

Zakwaterowanie i wyżywienie:
* W domu - łóżko w pokoju - 45 zł za noc,
* W stodole - na karimacie, wspólna przestrzeń – 25 zł za noc,
* Można też spać w namiocie lub pod chmurką.

Śniadania i kolacje we własnym zakresie (jest możliwość korzystania z kuchni i lodówki, we wsi jest sklep).
Obiad wegetariański w cenie 15zł. We wsi jest także sympatyczny bar.

Zgłoszenia:
Zapisy na warsztaty: masaztajski.ao@gmail.com
Rezerwacja noclegów: leniwki@leniwki.com 

Plan warsztatu

 

Sobota 30.05:
Zjeżdżamy się popołudniowo/wieczornie.
19.00 Spotkanie zapoznawcze

Niedziela 1.06 – Piątek 6.06:
7.00 poranna gimnastyka na trawie
8.30 śniadanie
10.00 zajęcia warsztatowe (ok. 3 godziny)
13.30 obiad
18.00 zajęcia warsztatowe (ok. 1 godziny)
19.00 kolacja

Sobota 7.06:
7.00 poranna gimnastyka na trawie
8.30 śniadanie - pożegnanie

W czasie wolnym będzie możliwość skorzystania z masażu.

Anna Ochman - tancerka, choreografka, terapeutka masażu tajskiego. Działa w zakresie szeroko pojętej pracy z ciałem, łącząc taniec, nauczanie ruchu, zainteresowanie rozwojem motorycznym i koordynacją ruchową z pracą opartą na dotyku, jaką jest tajski masaż jogiczny. Kształciła się na Akademii Muzycznej w Łodzi i Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, studiowała tradycyjny taniec indonezyjski na Universitas Negeri Surabaja w Indonezji. Uczy tańca współczesnego i flamenco, prowadzi warsztaty i kursy techniki ruchu według autorskiego programu. Realizuje autorskie projekty artystyczne, współpracuje przy produkcjach teatralnych jako realizatorka i konsultantka ruchu scenicznego. W Opolu prowadzi prywatną praktykę tajskiego masażu jogicznego

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia