ENG
A A A
 marzec 2019 

Katowice/XXIV Festiwal A PART: Aurora Lubos „Witajcie. Welcome”

9 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Katowice: Kinoteatr Rialto, ul. Świętego Jana 24

Pokaz spektaklu

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach będzie można obejrzeć najnowszy spektakl/performans Aurory Lubos Witajcie. Welcome. Jest to mocny głos z sprawie tragedii emigrantów i jeden z najwybitniejszych polskich performansów ostatnich lat.

 

O spektaklu:

 

„Interesuje mnie człowiek: bezpieczny, ale niechętny do przyjmowania innych, którzy uciekają przed wojną, konfliktem, opresjami, śmiercią, głodem. Interesuje mnie sytuacja konfliktu, zagrożenia, cierpienia. I co ten najedzony, zadowolony, zachodnioeuropejski  człowiek czułby w takim miejscu, co czułby do ludzi, których rzeczywistością codzienną jest walka o życie. Jednym z elementów spektaklu jest dokumentacja performensu Z wody, który odbył się na plaży w Sopocie w październiku 2015 roku w Dniu Solidarności z Uchodźcami. Był to mój komentarz w sprawie imigrantów ginących na morzu, przeniesienie obrazów w naszą rzeczywistość, polską, namacalną. Wzbudzenie empatii w oglądających, niereagujących obserwatorach”.

Aurora Lubos

 

Aurora Lubos jest niezależną tancerką i performerką, związaną z gdańską oraz brytyjską sceną tańca współczesnego. Współpracowała między innymi z Gdańskim Teatrem Tańca i Teatrem Dada von Bzdülow. Przez 15 lat była aktorką Vincent Dance Theatre w Brighton. Zrealizowała kilka autorskich spektakli solowych i instalacji/performensów, w których zabierała głos m.in. w sprawie przemocy domowej, m. in. Zanzibar, Niedokończone, Nóż, koń i schody, Akty, Nie wolno, Bez domu, Z wody.

 

reżyseria, choreografia, obiekty, dźwięki, wideo, wykonanie: Aurora Lubos
muzyka: Alex Catona
premiera: 2016

 

Bilety w cenie 25 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Kinoteatru Rialto.

 

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

       

 

 

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny:

„Gazeta Wyborcza”

, Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia