ENG
A A A
 marzec 2019 

Katowice/XXIV Festiwal A PART: Compagnie Mossoux-Bonté ((Walonia-Bruksela, Belgia): „Smak trucizny”

10 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Katowice: Sala Teatralno-Kinowa Pałacu Młodzieży, ul. Mikołowska 26

Pokaz spektaklu

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach francuski zespół Compagnie Mossoux-Bonté pokaże spektakl Smak trucizny [A Taste of Poison]. Twórcy posługują się w nim ruchem, głosem i obecnością jako kluczami do interpretacji współczesnego świata.

 

O spektaklu:

 

Smak trucizny to swoista kontynuacja przedstawienia Historia oszustwa, prezentowanego na Festiwalu A Part w 2016 roku. Nicole Mossoux i Patrick Bonté kontynuują fantasmagoryczną lekturę współczesnego świata. Przenikliwie spoglądają na jego impasy i iluzje.  Oto pięciu ekspertów-performerów testuje na sobie współczesne sposoby zachowania. Poddają się eksperymentom, przypatrując się sami sobie z rygorystyczną, naukową precyzją. Stawiają się w szeregu sytuacji: odgrywanie się na innych, gra władzą, nałogi, nadużycia, zachowania perwersyjne. Wyzwolone impulsy, uwolnione od barier moralnych, okazują się szybko zamieniać w smutne namiętności. Dziewięć testów rytmizuje pokaz. Krok po kroku, z kolejnych dysonansów wyłaniają się polityczne i uniwersalne wnioski: czyż wszystko nie łączy się ze sobą: od intymnych ekscesów po losy społeczeństw?

 

Compagnie Mossoux-Bonté została założona w 1985 roku przez aktorkę Nicole Mossoux i reżysera Patricka Bonté. Działania sceniczne powstałe w wyniku ich wspólnej pracy zacierają i przekraczają granice między teatrem i tańcem i eksplorują rozmaite obszary sztuk performatywnych. Duet kreuje zarówno kameralne spektakle solowe, jak i duże przedstawienia wieloobsadowe. Prace zespołu działają na widzów jak lustro, w którym odbijają się ludzkie emocje, mroczne fantazje, niepokoje i niespójność naszej egzystencji w relacji ze światem. Grupa uznawana jest dziś za jeden z czołowych europejskich teatrów wizji i ruchu, a jej przedstawienia pokazywane były w kilkudziesięciu krajach świata.

 

koncepcja i teksty: Patrick Bonté
reżyseria i choreografia: Patrick Bonté we współpracy z Nicole Mossoux
występują: Sébastien Jacobs, Leslie Mannes, Frauke Mariën Maxence Rey, Harold Henning
muzyka: Thomas Turine
scenografia: Didier Payen
kostiumy: Colette Huchard
fryzury i peruki: Rebecca Flores-Martinez
premiera: 2017

Produkcja: Compagnie Mossoux-Bonté we współpracy z Scena Nationale Lille Metropole Villeneuve d'Ascq i Brigittines (Bruksela). Wsparcie: Phare (Centre Chorégraphique National du Havre et de Haute Normandie), Théâtre Paul Eluard (Scène Conventionnée - Bezons), DSN (Scène Nationale de Dieppe), Théâtre de Châtillon et de la Biennale de Danse du Val-de-Marne (CDC La Briqueterie).

 

Bilety w cenie 35 zł. Rezerwacje: rezerwacjeapart@wp.pl, przedsprzedaż biletów w kasie Teatru Korez, sprzedaż w kasie Sali Teatralno-Kinowej Pałacu Młodzieży na 2 godziny przed spektaklem.

 

Pokaz spektaklu w Polsce jest możliwy dzięki wsparciu Przedstawicielstwa Generalnego Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

 

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

       

 

 

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza”, Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia