ENG
A A A
 marzec 2019 

Katowice/XXIV Festiwal A PART: Anna Steller i Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz „Strefa zagrożenia”

11 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Katowice: Teatr Korez, plac Sejmu Śląskiego 2

Pokaz spektaklu

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach Anna Steller i Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz pokażą swój spektakl Strefa zagrożenia inspirowany sztuką Zbombardowani Sarah Kane. Przedstawienie dla widzów dorosłych.

 

O spektaklu

 

Dwójka ludzi zamknięta w hotelowym pokoju, w mieście w stanie wojny próbuje zbliżyć się do siebie, nawiązać kontakt. Ich gesty są przenikliwym wołaniem o miłość i zainteresowanie. Każdy z performerów ma oznaczone pole działania, swoistą czasoprzestrzeń, w której próbuje znaleźć miejsce dla siebie, jednocześnie respektując lub też świadomie ignorując potrzeby drugiej osoby. W ten sposób tancerze nawiązują do łączącej ich długoletniej współpracy, polegającej na kompromisowych działaniach, ale także na ogromnym ryzyku. Tytułowa Strefa zagrożenia to miejsce, gdzie kumuluje się energia performerów, przestrzeń, w której nie ma wyraźnych granic, gdzie wszystko może się zdarzyć.

 

Anna Steller jest tancerką, performerką i choreografką. Absolwentka Slawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1993 roku tańczy w gdańskim Teatrze Dada von Bzdülow. Od 2003 roku współpracuje z Teatrem Patrz Mi Na Usta Leona Dziemaszkiewicza. Gościnnie występowała w Teatrze im. Gombrowicza w Gdyni i Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W 2005 roku współzałożyła grupę Good Girl Killer. Zrealizowała szereg performensów, m.in.: Solove, Przemieszczenie, Nieubłagane piękno katastrofy, Kronika Audiologiczna. Bierze udział w licznych projektach, także międzynarodowych. Współpracowała m.in. z teatrem 7273 z Genewy i Mariolą Brillowską z Hamburga.

 

Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz jest choreografem, tancerzem i performerem. Transgeniczna, transseksualna praca Dziemaszkiewicza ma na celu łączenie przeciwieństw, stawianie pytań o granice pomiędzy zwierzęcością i człowieczeństwem. Jego teatr sięga do przeczuć, instynktów, emocji. Nadrzędną zasadą jest szczerość. Często używana nagość jest manifestacją radości, naturalności, spontaniczności. Współpracował z Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiuro, berlińskimi Moving M3 Theater i Teatrem Babcia Zosia, Sopocką Fundacją Integracji Nauki, Kultury i Sztuki Sfinks oraz artystką multimedialną Mariolą Brillowską. W 1995 roku powołał do życia autorski Teatr Patrz Mi na Usta. Bierze udział w licznych działaniach o charakterze performansu na całym świecie.

 

reżyseria, wykonanie: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz, Anna Steller
muzyka: collage
projekt świateł: Józef Leoniuk
kostiumy: Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz
premiera: 2013 rok

 

Bilety w cenie 25 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Teatru Korez.

 

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

       

 

 

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza”, Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia