ENG
A A A
 marzec 2019 

Katowice/XXIV Festiwal A PART: Teatr A Part „Nic. Szkice do Króla Leara”

12 czerwca 2018 | godz. 18:00 | Katowice: informacja i rezerwacje: nicszkice@wp.pl

Pokaz spektaklu

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A PART w Katowicach Teatr A Part pokaże Nic. Szkice do Króla Leara. To drugi, po powstałych 7 lat wcześniej Szkicach o Ofelii, ze scenicznych „szkiców szekspirowskich” Teatru A Part.

 

Liczba miejsc na widowni jest ograniczona. Uczestnictwo wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji.

Przedstawienie dla widzów dorosłych.

 

O spektaklu:

 

 Spektakl skupia się na psychologicznych i emocjonalnych wątkach Króla Leara: relacjach córek z mężczyznami, w tym – zwłaszcza – z ojcem oraz relacjach córek między sobą. W przedstawieniu uwydatniony zostaje także zawarty w Królu Learze paradoks nihilizmu. Pod względem formy spektakl ma strukturę reżyserskiego szkicownika. Reżyser daje w nim upust zamiłowaniu do geometrii: układy sceniczne spektaklu zdają się być kreślone i szkicowane na oczach widzów. W efekcie powstają żywe rysunki łączące figuratywność z abstrakcją geometryczną. Przedstawienie podporządkowane jest muzycznej partyturze. W spektaklu wykorzystano cykl nigdy wcześniej nie publikowanych kompozycji zmarłego przed pięcioma laty katowickiego artysty Piotra Szmitke pod tytułem 17 miniatur na orkiestrę.

 

W spektaklu wykorzystano fragment Króla Leara Williama Szekspira (tłum. J. Paszkowski) oraz Bytu i nicości Jeana Paula Sartre’a (tłum. J. Kiełbasa).

 

scenariusz i reżyseria: Marcin Herich
współpraca nad scenariuszem: zespół
występują: Alina Bachara, Natalia Kruszyna, Monika Wachowicz, Daniel Dyniszuk, Cezary Kruszyna, Marek Radwan, Lesław Witosz
muzyka: Piotr Schmidtke
premiera: 2017 rok

 

Informacja o biletach i rezerwacje: nicszkice@wp.pl

 

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

       

 

 

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza”, Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia