ENG
A A A
 marzec 2019 

Katowice/XXIV Festiwal A PART: Delgado Fuchs (Szwajcaria) „Nirwana”

14 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Katowice: Teatr Korez, plac Sejmu Śląskiego 2

Pokaz spektaklu

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach odbędzie się pokaz spektaklu Nirwana duetu artystycznego Delgado Fuchs. Przedstawienie inspirowane jest postawami i gestami niektórych popularnych dyscyplin sportowych, takich jak łyżwiarstwo figurowe i pływanie synchroniczne, a także tańcem klasycznym.

 

O spektaklu:

 

Flirtując z formalną abstrakcją i intensywnością, twórcy spektaklu obserwują motorykę ludzi uprawiających te dyscypliny i naśladują ich. Popadają przy tym w egzaltację, zdumienie i rozbawienie. Zmierza to ku zmysłowemu eksponowaniu erotycznych pozycji. Pozycje i fragmenty ruchów podążają jeden za drugim jak ciąg kadrów. Integralność ciał aktorów zostaje rozbita, podobnie jak czas trwania przedstawienia. Sceniczni partnerzy oddają się sobie w niekończących się pozach, odpuszczają samokontrolę, indywidualność rozpuszcza się w  nieskończonej radości, komunii ze wszystkim i wszystkimi.

 

Delgado Fuchs to duet artystyczny, działający na styku różnych dziedzin (fotografia, wideo, taniec, moda, sztuki wizualne). Twórcy kolektywu tworzą spektakle i instalacje taneczne, które z założenia mają pobudzać widza do obserwowania ciała w ruchu poza ścisłym kontekstem tańca. Ich praca opiera się na dwuznaczności, oscyluje między powagą i trywialnością. Na własnym przykładzie, nieustannie zmieniając perspektywę, Delgado Fuchs ujawnia dwoistą naturę tożsamości i perspektywę wielości sposobów bycia.

 

Marco Delgado – choreograf i tancerz o hiszpańskich korzeniach. Uczył się w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, równolegle tańczył w klubie striptease o nazwie Happy Few. W latach późniejszych współpracował m.in. z Balet de Tenerife, z grupą Nomades oraz Bernie Ballet.

 

Nadine Fuchs – choreografka i tancerka. Studiowała taniec klasyczny i współczesny w Szkole Anny Woolliams i na SBBS (Schweizerische Ballettberufsschule) w Zurychu. Edukację zakończyła w szkole baletowej Mudra Béjart w Lozannie. Tańczyła w licznych zespołach tanecznych, m.in. w grupie Nomades. Od 2002 roku współpracuje z Marco Delgado.

 

cwiatło: Alice Dussart
produkcja: Association Goldtronics
premiera: 2017 rok

 

Bilety w cenie 30 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Teatru Korez.

 

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

       

 

 

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza”, Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia