ENG
A A A
 marzec 2019 

Katowice/XXIV Festiwal A PART: Ivo Dimchev „I-VO” – koncert

17 czerwca 2018 | godz. 18:00 | Katowice: Kinoteatr Rialto, ul. Świętego Jana 24

Pokaz spektaklu

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach da koncert Ivo Dimchev – bułgarski performer, artysta wizualny, autor i wykonawca własnych piosenek.

 

O wydarzeniu

 

Ivo Dimchev to jeden z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych performerów w Europie, słynący z łamania tabu. Choć jego prace łączą w sobie performans, taniec, teatr i sztuki wizualne, w centrum pozostaje jego muzykalność i znakomity talent wokalny. To właśnie piosenki przyniosły Dimchevowi niebywały sukces. Artysta nieustannie podróżuje, przemierzając świat ze swoimi koncertami solowymi i muzycznymi performansami, łaczącymi wirtuozerię i charyzmę sceniczną z nieprzewidywalnością.

 

Dimchev jest autorem kilkudziesięciu performensów, laureatem licznych międzynarodowych nagród, pedagogiem i promotorem młodej sztuki. Prowadził zajęcia m. in.  na Uniwersytecie Filmowym i Teatralnym w Budapeszcie, Konserwatorium Królewskim w Antwerpii, Hochschule der Künste w Bernie, DanceWeb w Wiedniu, Uniwersytecie w Giessen w Niemczech, Akademii Sztuk Pięknych w Bremie. Jest założycielem bułgarskiej Fundacji Humarts i organizatorem dorocznego konkursu dla bułgarskich choreografów. Przez 4 lata był rezydentem w Kaaitheater w Brukseli. W 2014 roku otworzył MOZEI w Sofii – niezależną przestrzeń prezentującą muzykę i sztukę współczesną. W 2017 roku ukazały się dwie płyty z piosenkami Dimcheva: Songs from my shows – Live oraz Sculptures.

 

Bilety w cenie 35 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Kinoteatru Rialto.

 

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

       

 

 

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza”, Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia