ENG
A A A
 marzec 2019 

Katowice/XXIV Festiwal A PART: United Cowboys (Holandia) „Studia nagości. Menu”

17 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Chorzów: Teatr Rozrywki, ul. Marii Konopnickiej 1

Pokaz spektaklu

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach holenderski zespół United Cowboys pokaże spektakl Studia nagości. Menu. Będzie to seria kilkunastu niezależnych krótkich spektakli tanecznych, które łączy motyw kobiecej nagości. Każde wystawwienie spektaklu to unikatowy, jednorazowy wybór kilku krótkich  przedstawień, ułożonych w nową, osobną dramaturgiczną całość. Menu przygotowane dla festiwalu składa się z czterech spektakli solowych: Szkło, Cykl Kto: 1, Cykl Kto: 3 oraz Czy jestem duża?.

 

O spektaklu

 

„Fascynuje mnie wykonawca i jego nagie ciało, wrzucone w sztuczne otoczenie, gdzie musi powrócić do źródła swojego wyglądu i prawdy o sobie. Chociaż ogołocone i drży, to tkwi w nim moc. Ten pomysł jest zainspirowany między innymi fascynacją starożytnych Greków ludzkim ciałem, ich pasją dla odzwierciedlania tekstury skóry w rzeźbie i żywiołowości w podejściu do struktury ludzkich mięśni. Ciało piękne i bohaterskie, tak podatne na zranienie. Z mojego punktu widzenia nagość w dzisiejszych czasach zbyt rzadko odsłaniana jest w ciszy i szczerości, w formie, gdy staje się tym czym jest: cudem natury. Bez nauki, bez religii, z czystego zdumienia”.
Maarten van der Put

 

United Cowboys to międzynarodowy kolektyw artystyczny, istniejący od 25 lat, pracujący pod okiem artysty wizualnego Maartena van der Puta i choreografki Pauline Roelants. United Cowboys tworzy multidyscyplinarne przedstawienia na pograniczu tańca, muzyki, performansu, wideo i instalacji. Twórcy grupy zachęcają performerów do ryzyka artystycznego, kwestionują teatralne konwencje i rozciągają ich granice. Przedstawienia United Cowboys to bezkompromisowe poszukiwanie prawdy o człowieku. Artyści rzucają wyzwanie odbiorcom, balansując na cienkiej granicy między wolnością artystyczną a ekshibicjonizmem.

 

pomysł i reżyseria: Maarten van der Put
występują: Hanne Schillemans, Marjolein Vogels, Ana Sanahuja, Ai Koyama
muzyka: Ralph Timmermans
współpraca choreograficzna: Pauline Roelants
premiera: 2009 rok

 

Bilety w cenie 35 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Teatru Rozrywki. Przedstawienie dla widzów dorosłych.

 

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

       

 

 

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny: , Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia