ENG
A A A
 marzec 2019 
Fot. materiały organizatorów.

Frysztak k. Rzeszowa/ Festiwal Wschód Kultury ESK 2018: Bezpłatny coaching dla tancerzy. Prowadzenie: Anatoliy Ivanov

23 czerwca 2018 | godz. 20:00 | Rzeszów: Przestrzeń Fontanny Multimedialnej, aleja Lubomirskich.

Warsztaty

Stowarzyszenie Artystyczne PoruszaMY ogłasza otwarty nabór na bezpłatny coaching, który poprowadzi ceniony choreograf, artysta baletu i pedagog,  Anatoliy Ivanov. Pięciodniowy warsztat dla tancerzy zostanie zakończony pokazem performatywnym w przestrzeni miejskiej Rzeszowa, podczas Festiwalu Wschód Kultury – ESK 2018.

Zarówno warsztat, jak i działanie performatywne mają silne odniesienie do kultury ukraińskiej i są inspirowane Nocą Kupały. Ze względu na powiązanie obrzędowości słowiańskiej z siłami natury, performans odbędzie się w formie tanecznego pochodu w przestrzeni Fontanny Multimedialnej w Rzeszowie. Jest to celowo wybrane miejsce ze względu na żywioł wody, która jako jeden ze środków ekspresji bezpośrednio nawiąże do tematyki obrzędowości i rytuałów. Pokaz odbędzie się przy wtórze ukraińskich pieśni wykonywanych na żywo. Coaching będzie bazował na takich technikach, jak: taniec fizyczny, taniec klasyczny, floorwork, balet współczesny, metoda Grotowskiego, metoda Tomaszewskiego, aktorstwo.

Coaching odbędzie się w urokliwym i spokojnym miasteczku Frysztak, mieszczącym się w woj. podkarpackim, 50 km od Rzeszowa. Podczas trwania projektu organizatorzy oferują tancerzom:
-pięć dni bezpłatnego warsztatu, którego zwieńczeniem będzie performans w przestrzeni miejskiej;
-zakwaterowanie;
-wyżywienie: śniadanie oraz obiad.

Harmonogram:
19-22 czerwca /wtorek-piątek/
8.00-9.00 - śniadanie
10.00-14.00 - blok I
14.00-18.00 przerwa obiadowa
18.00-22.00 - blok II
miejsce: Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku (woj. podkarpackie)

23 czerwca, sobota, godz. 20.00
Performans Słowiańskie wianki od Kupałki (twórca: Anatoliy Ivanov), przestrzeń Fontanny Multimedialnej w Rzeszowie.

Warunkiem uczestnictwa jest całkowita dyspozycyjność w dniach 19-23 czerwca 2018. Nie przewidujemy opcji częściowego udziału w projekcie.

Deadline zgłoszeń: 3 czerwca 2018, godzina 24.00
Formularz zgłoszeniowy: http://tnij.at/272556
Wyniki naboru: 5 czerwca 2018
Kontakt: poruszamy.art@gmail.com

Anatoliy Ivanov – choreograf, artysta baletu, pedagog. Absolwent Międzynarodowego Uniwersytetu Słowiańskiego – kijowski wydział Choreografii. Otrzymał wykształcenie wyższe zdobywając kwalifikacje baletmistrza – inscenizatora. Ukończył Wyższą Uczelnię Sztuki Choreograficznej „Kijowska Municypalna Akademia Tańca” im. Serga Lifara, specjalizacja „Choreografia”. Brał udział w licznych spektaklach i widowiskach baletowych w Polsce i zagranicą, m.in. w Belgii, Holandii i Niemczech. Jako artysta baletu pracował w Szczecińskiej Operze na Zamku, a następnie w Operze Wrocławskiej na stanowisku solisty baletu. Odbył praktykę w Stanach Zjednoczonych w International Ballet Academy w Północnej Karolinie. Przez pewien czas związany z Państwowym Teatrem w Kijowie. Założyciel Wrocławskiej Akademii Baletu dla dzieci i dorosłych we Wrocławiu. Pedagog w Pomaturalnym Studium Animatorów Kultury SKIBA we Wrocławiu oraz wykładowca na Akademii Humanistyczno-ekonomicznej w Łodzi na kierunku Taniec. Obecnie pedagog oraz artysta baletu/aktor we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

 

Działalność choreograficzna:
- Sen (2011, spektakl pod patronatem Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu),
- Grzechy współczesności (2013, spektakl baletu współczesnego zrealizowany w ramach ESK 2016 we Wrocławiu, dyplom taneczny studentów AHE),
- Picasso (2014, spektakl baletu współczesnego, zrealizowany w ramach dyplomu studentów AHE),
- Wybór dokonany (2015, spektakl teatru tańca w ramach dyplomu studentów AHE),
- Szkoła Błaznów (asystentura reżysera Zbigniewa Szymczyka, spektakl Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego),
- Le Spectre de la Rose (2015, spektakl baletu współczesnego z muzyką graną na żywo)
- Hydrokosmos (2015, konsultacje choreograficzne, reżyseria Konrad Dworakowski, Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego),
- Batory_trans (2016, choreografia do spektaklu w reżyserii Martyny Majewskiej, Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego).

Wideo:
https://vimeo.com/75422926
https://vimeo.com/160414983
https://vimeo.com/153714583
https://vimeo.com/98530444

Facebook:
https://web.facebook.com/IvanovChoreographer

 

Link do wydarzenia na FB:

https://web.facebook.com/events/374800276365358/

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia