ENG
A A A
 marzec 2019 
Bytom/Międzynarodowy Dzień Dziecka: Opera Śląska „Królewna Śnieżka”

Bytom/Międzynarodowy Dzień Dziecka: Opera Śląska „Królewna Śnieżka”

2 czerwca 2018 | godz. 11:00 | Opera Śląska | Bytom

Pokaz spektaklu

W ramach obchodów Miedzynarodowego Dnia Dziecka Opera Śląska zaprasza na 2 pokazy spektaklu baletowego Królewna Śnieżka w choreografii Henryka Konwińskiego. To malowniczy spektakl, w którym poprzez muzykę i taniec opowiedziana zostaje jedna z najpiękniejszych baśniowych historii, wzruszająca i pobudzająca wyobraźnię małego i dużego widza. Opera przygotowała również słodkie niespodzianki dla dzieci.

 

Od dnia prapremiery 14 czerwca 1970 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi Królewna Śnieżka utrzymuje się nieprzerwanie w repertuarze tej sceny. To świadczy najlepiej o powodzeniu tego baletu wystawionego następnie w Warszawie, Bydgoszczy, Gdyni, Szczecinie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie oraz w kilkunastu krajach Europy.

 

libretto: Witold Borkowski, Stanisław Piotrowski
kierownictwo muzyczne, dyrygent: Jakub Kontz
kierownictwo muzyczne premiery: Jerzy Matula
insenizacja i choreografia: Henryk Konwiński
scenografia: Jan Bernaś

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia