ENG
A A A
 marzec 2019 
Poznań:  Kompania Tańca AWF Poznań „Myśl ucieleśniona” – chor. Agnieszka Doberska

Poznań: Kompania Tańca AWF Poznań „Myśl ucieleśniona” – chor. Agnieszka Doberska

12 czerwca 2018 | godz. 19:00 | Poznań: Teatr Polski, ul. 27 Grudnia 8/10 | Premiera

Pokaz spektaklu

 Kompania Tańca AWF Poznań zaprasza na dwukrotną prezentację spektaklu Myśl ucieleśniona w choreografii mgr Agnieszki Doberskiej. W spektaklu występują studenci II roku kierunku Taniec w kulturze fizycznej: Weronika Skórzewska, Marta Szostecka, Nikolina Wrona, Aleksandra Piasta, Katarzyna Leszek, Joanna Kukiełka, Oliwia Lech, Joanna Kuczora, Kinga Furmaniak, Patryk Gorzkiewicz, Damian Drozd, Wojciech Furman, Filip Hylewicz, Bartek Dopytalski.

 

Myśl ucieleśniona jest filozoficzną podróżą umysłu w ciele w dosłownym znaczeniu słowa „podróż”, jak i w przenośni.Cytując Aleksieja, jednego ze współczesnych Pitagorejczyków z wyspy Gawdos:  „Lepiej jest podróżować z kimś. Wtedy jeden mówi: chodźmy tam, a drugi: nie, chodźmy w drugą stronę. A jak jest trzeci to chce jeszcze gdzie indziej. I w końcu nigdzie nie idą, tylko zaczynają rozmawiać. I tu jest miejsce na filozofię”.

 

Zwiastun spektaklu:

https://www.facebook.com/446251512382457/videos/644283362579270/

 

Więcej informacji o Kompanii Tańca AWF Poznań można znaleźć na jej fanpage’u:

https://www.facebook.com/Kompania-Tańca-AWF-Poznań-446251512382457/

 

 

***

 

Przypominamy, że trwa rekrutacja na kierunek Taniec w kulturze fizycznej AWF Poznań – studia licencjackie na specjalnościach Tancerz nauczyciel i Tancerz choreoterapeuta.

 

To wyjątkowy na skalę Polski kierunek taneczny, który łączy się zajęcia praktyczne prowadzone przez świetnych pedagogów z szerokim wachlarzem przedmiotów o funkcjonowaniu ciała człowieka w ruchu, jak biomechanika, teoria treningu i wysiłku, sensomotoryka, profilaktyka urazów i wielu innych.

 

Rejestracja elektroniczna trwa do 3 lipca przez stronę:  http://150.254.183.58/irk/irk/strony/rejestracjakandydata.html

6 lipca odbędzie się przegląd kwalifikacyjny do grup - tutaj można zobaczyć jak on wygląda: 

https://www.youtube.com/watch?v=ITK0BwtZMWs

 

Film promocyjny kierunku Taniec w kulturze fizycznej:

https://www.youtube.com/watch?v=T-O0D72kdJM

 

 

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia